rss
PatRESS News

Zpět

Házenkářská extraliga startuje už tento víkend

4. září 2014

Elitní tým mužů HK .A.S.A. Město Lovosice je připraven. Lovosice - A je to tu! Fanoušci házené mohou zajásat. Už tento víkend se rozjíždí nový ročník házenkářské extraligy. Hráči severočeského týmu HK .A.S.A. Město Lovosice začínají v sobotu od 17 hodin na domácím hřišti s Brnem.
            "Je to dobrý v týmu vládne pohoda. Na druhou stranu před prvním utkáním sezóny vždycky panuje takové to klasické napětí a určitý strach z toho začátku. Všichni se těší, každý chce bojovat, ale přitom stojíte opět před něčím novým a nikdo nechce zklamat. To k tomu startu prostě patří," sdělil jeden z hlavních tahounů lovosického mančaftu Jiří Motl.
            Oproti loňsku tým vedený trenérem Vladimírem Šumou zaznamenal několik drobných změn. Sestavu opustil brankář Jan Šálek, do svého domovského Frýdku-Místku se vrátil Miloslav Krahulík. Novou posilou je gólman z Maloměřic Jakub Koňařík. Tým pak omladili Tomáš Barth s Václavem Francem, kteří už s "áčkem" "koketovali" v loňské sezóně.
            Severočeši za sebou mají vítězný turnaj Memoriál Františka Arnošta, německý turnaj v Plauenu a řadu přípravných utkání. "Poslední přípravný zápas jsme absolvovali o víkendu v s Glauchau, kde jsme skvěle aplikovali trénovanou obrannou fázi. Máme za sebou kvalitní přípravu, všichni jsme makali a teď to budeme chtít zužitkovat," podotkl Motl.
            Letos se mění herní systém nejvyšší tuzemské soutěže házenkářů. Po čtyřech letech nadstavbové skupiny, do které po konci základní části soutěže postoupila nejlepší šestice týmů, se extraliga vrací k play-off. Do něho postoupí osm nejlepších celků. Ty ostatní se utkají v play-out o udržení v soutěži. Série play-off i play-out budou hrány na tři vítězné duely. Výjimku budou tvořit konečná klání o 5./6., 7./8. a 9./10. místo, které budou hrány pohárovým způsobem doma – venku. Nováčkem soutěže je Litovel, která využila postupu z 1. ligy a v soutěži nahrazuje Kopřivnici. „Výrazně posílilo Zubří, kam se vrátili vlastní odchovanci Hrstka s Řezníčkem a určitě přinesou i herní kvalitu. Těší mne návrat Davida Juříčka do sestavy Litovle, kam se vrací i spojka Konšel z Hranic. Výrazné změny ale nevidím, asi největší posílení je v týmu Zubří,“ podotkl ke změnám trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vladimír Šuma, který se nebojí tipnout si své favority. "Šestka bude podle mne stejná, navíc ji do osmičky doplní Karviná a Zubří. Uvidíme, jak na tom bude nováček z Litovle a také od Zlína čekám lepší výkony, než tomu bylo v jeho první extraligové sezóně. Rád bych ale pochválil celý svůj tým za dosavadní práci v přípravě, všichni jí věnovali maximum své síly a to včetně nových hráčů. Ostatně jsem nezažil, za těch pět let co jsem zpět v Lovosicích, aby tomu bylo jinak, tak uvidíme," těší se na zahájení extraligy trenér Šuma.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Brno, sezóna,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz