rss
PatRESS News

Zpět

Házenkářům začíná extraliga

1. února 2013

Fanoušci mohou hnát Lovosice zase už tuto sobotu.
Lovosice – Zimní pauza házenkářské extralize definitivně skončila. Už tuto sobotu se fanoušci lovosické házené mohou těšit na domácí duel svého týmu. Svěřenci trenéra Srby nastoupí proti TJ Cement Hranice v netradičním čase v 15:30 hodin.
            Lovosičtí házenkáři za sebou mají velmi dobrý vstup do letošní sezóny. Podzimní část zvládli na výbornou, když jim aktuálně patří druhá příčka s tím, že na rozdíl od vedoucí Plzně mají zápas k dobru.
            Pauza ale nudná rozhodně nebyla. V přípravné fázi Lovosice sehrály tradiční turnaj Memoriál bratří Králíků v Hranicích. V něm na úvod porazily Bratislavu, ale následně podlehly Zubří a Povážské Bystrici. Loňské vítězství se obhájit nepodařilo. „Turnaj splnil očekávání, z naší strany se jednalo o první ostřejší test v reprezentační pauze,
přičemž doteď jsme hlavně nabírali fyzickou kondici. Pozitivní je, že všichni hráči dostali
dostatečný prostor ke hře. Do turnaje nezasáhli Jiří Motl a Milan Berka,“ podotkl trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Obhájit se nepodaří ani loňské historické vítězství v Českém poháru. V něm Lovosičtí postoupili výhrou nad Brnem nejprve do semifinále, avšak v něm nepřekonali tým z Jičína. Ve finále ČP se letos střetne právě Jičín s Hranicemi, které vyřadily pražskou Duklu.
            Severočeští hráči se tak viditelně plně soustředí právě na extraligovou soutěž. Čelo tabulky je letos výrazně „našlapané“. Rozdíly jsou minimální a každá ztráta bodů může mít výrazný dopad na konečný výsledek. Tým z Lovosic by ale rád získal historické zlato, a tak věří, že i tuto sobotu domácí celek podpoří jeho fanouškovská základna. Zápasy 16. kola budou výjimečné hned dvakrát. Nejen, že přichází po vánoční a reprezentační pauze, ale zároveň jsou druhými ze čtveřice „nadačních“ kol, z něhož poputuje finanční dar na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Každá branka tak bude znamenat padesátikorunový příspěvek organizaci, která se specializuje na podporu léčby osob s poruchami krvetvorby. Minulým nadačním kolem bylo to deváté, v němž hráči Nadaci vystříleli příspěvek více než 14.000,- Kč.
            Duel Lovosic s Hranicemi bude rozhodně šlágrem kola. Hranice ztrácí na Lovosice pouhý bod a jsou navíc povzbuzeny historickým postupem do finále Českého poháru. Utkání začíná tentokrát už v 15:30 hodin.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Hranice,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz