rss
PatRESS News

Zpět

Horký Smolensk uzavřeli Severočeši stříbrem

29. července 2012

S Adamem Lackem se chtěli fotit i policisté
Smolensk – Po té, co Markusovi Bösigerovi ze severočeské truckracingové stáje MKR Technology v sobotu hořel jeho závodní tahač, v neděli si už pilot výrazně spravil chuť. Lackův týmový kolega nejprve získal bronz a následně stříbro. Adam Lacko tentokrát zůstal těšně pod pódiem, když mu v závěrečný den sedmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů v ruském Smolensku patřila čtvrtá a pátá pozice.
            „Byl to boj od začátku až do konce. Prali jsme se celý víkend nejen s konkurenty, ale především s horkým počasím. Člověk si připadal jako v grilu. Ne nadarmo se tahle zastávka jmenuje - ruská bitva,“ usmál se v závěru víkendu spokojený švýcarský pilot Bösiger hájící barvy českého týmu MKR Technology, který si pochvaloval práci svých mechaniků: „Auto bylo připraveno zatím nejlépe.“
            Pro Bösigera a tým MKR začala druhá půlka smolenského zápolení opět podle vzoru aktuálního pořadí šampionátu, tedy že se o vedoucí příčku pere Němec Hahn se Španělem Albacetem a pak následují „Severočeši“ a zbytek světa. Super pole sice vyhrál Albacete před Hahnem, ale v hlavním závodě si pozice vyměnili. Na třetí příčku se dostal Bösiger a hned za něj Adam Lacko, který překonal svého českého rivala Davida Vršeckého. Za ním dojel třetí z pilotů MKR Markus Oestreich.
            Divácky opět zajímavější byl odpolední hendikep, kde se pozice měnily jak na běžícím pásu. Jednu chvíli jely tahačem MKR všechny tři seřazeny za sebou, ale na pódium v závěru skončil opět jen jeden z nich. Vyhrál úřadující šampion Hahn, stříbro slavil Markus Bösiger a bronz patřil Albacetemu. Adam Lacko bodoval pátý opět před Davidem Vršeckým. Technické potíže postupně posunuly Markuse Oestreicha na konečné deváté místo.
            Po Smolensku je v celkovém pořadí soutěže ve vedení Jochen Hahn. Druhý Albacete ztrácí šest bodů a Adam Lacko si upevnil třetí příčku. Za ním je kolega Oestreich a následuje pátý Vršecký. „Rusko bylo extrémní. Trať je hodně technická a navíc tu bylo enormní horko. Na druhou stranu, lidé tu truckracingem žijí, baví se jím a piloty podporují. Byla tu partička, která měla transparenty s mým jménem. Tolik autogramů jsem nerozdal ani nepamatuji. Podobné to je ale v Mostě, kde šampionát bude pokračovat. Teď bude ale měsíční volno,“ dodal Adam Lacko z MKR Technology.
 
Výsledky - 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 4. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 5. David Vršecký (CZE) Buggyra, 6. Markus Oestreich (GER) MKR Technology.
 
4. závod - hendikep: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 5. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE) Buggyra, 9. Markus Oestreich (GER) MKR Technology.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Smolensk, Bösiger,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz