rss
PatRESS News

Zpět

Horská výzva v Krušných horách odstartuje v pátek

12. červen 2014

Do závodu běžci odstartují před půlnocí. Boží Dar - Je to tu! V noci z pátku na sobotu proběhne Krušnými horami masa účastníků seriálu Rock Point - Horská výzva. Třetí díl celé "tour" bude tradičně odstartován pět minut před půlnocí. Na Boží Dar tak míří na tisíc dobrodruhů, ale program bude opět přichystán i pro celé rodiny s dětmi.
            "Všechny zastávky seriálu Rock Point - Horská výzva se snažíme koncipovat stejně s tím rozdílem, že pro sobotní koncerty v rámci doprovodného programu zveme lokální kapely. Pro všechny je to velké zpestření a tím pádem je každý díl vždy jiný. Věřím, že ani tentokrát se hosté i účastníci nebudou nudit a přijdou si užít víkend do Krušných hor. Každý si jistě najde svůj cíl," zve do Božího Daru ředitel seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
            V Česku unikátního seriálu horských běhů a trekingu dvojic se může zúčastnit prakticky kdokoli. Připraveny jsou totiž tři trasy Long (63 km), Half (37 km) a Short (16 km) a na každé z nich se dvojice rozdělí do příslušných kategorií - muži, ženy, mix a dogtreking. Odvážlivci se stále mohou přihlásit na místě před závodem. Nejdelší trasa startuje v pátek pět minut před půlnocí  a další dvě v sobotu dopoledne v 9 (Half) a v 10 hodin (Short).
            Doprovodný program vypukne v sobotu od 13:30 hodin. Postupně se představí karlovarské kapely Ben Dover, Holden nebo Liwid. Chybět nebudou ani zábavné hry pro děti, takže si zastávku seriálu v Krušných horách opět mohou užít celé rodiny. "V areálu bude živo určitě až do večera a díky dalším specialitám, které jsme dále připravili, nikdo nebude muset spěchat domů," mrknul Zitta.
            Přímo v areálu se o občerstvení bude starat restaurace Galleria Ristorante Napoletana, která na celý seriál vždy připravuje speciální menu jak pro sportovce, tak i pro veřejnost. V nabídce je tentokrát kuskus se zeleninou, rizoto s kuřecím masem a zeleninou, těstovinový salát a domácí koláče. Chybět ale nemohou klasiky k pivu - klobása nebo vepřova žebra na grilu. "Pro ty, kteří startují v závodě half a short, je na sobotní ráno nachystána možnost snídaně přímo v místě startu a cíle," upozornil Zitta.
            O běžce ale bude postaráno po všech stránkách. Na místě totiž nebude chybět ani fyzioterapeutka. Každý účastník bude mít možnost nechat se před startem ošetřit a zatapovat od fyzioterapeutky Lady Králové. "Fyzioterapeutka bude na místě po celou dobu, takže ji na místě bude moci každý vyhledat, ale pro velký zájem a spokojenost běžců z předchozích zastávek, jsme domluvili pevnou otevírací dobu stánku Tapezone," připomněl Zitta s tím, že stánek bude v pátek otevřený od 18 do 24 hodin a v sobotu ráno před startem závodu od 6 do 9 hodin.
            Pro ty, kteří stále váhají se startem, jistě může přispět k rozhodnutí  i fakt, že velmi otevřený bude souboj o čelo hlavního dlouhého závodu. Chybět bude vítězná dvojice předchozích dvou zastávek v Jeseníkách a na Šumavě - Strelka s Krajíčkem. "Pro vítěze Longu jsou tentokrát navíc připraveny poukazy k pobytu na Slovensku v Autocampu Levoča," připomněl hlavní pořadatel Pavel Zitta.
           
Program 3. závodu seriálu Rock Point -  Horská výzva - Krušné hory
Místo: Boží Dar - Krušné hory
Moderuje: Karel Lehner
 
Pátek 13. 6.
23:55 hod. start závodu Long
Sobota 14. 6.
09:00 - start závodu Half
10:00 - start závodu Short
13:30 - začátek doprovodného programu (hudební vystoupení kapel)
13:30 - 14:30 - Ben Dover (pop-funk/Karlovy Vary)
15:00 - 16:00 Holden (rock-pop/Karlovy Vary)
16:00 - 17:00 - vyhlášení vítězů
od 17 hod. Liwid (rock/Karlovy Vary)
 
-vstup zdarma
-občerstvení zajištěno
-zábavné hry pro děti
 
Více informací na webu: www.horskavyzva.cz
 

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Šumava, Boží Dar, Krušné hory, Krkonoše,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz