Zpět

Hranaiová ovládla závod v Německu

28. května 2012

Katarína Hranaiová Foto: Olaf Janson
Kirchheim – V Německu toto pondělí slavil lid vyslání Svatého Ducha. Ten zřejmě sestoupil a osvítil českou cyklistku Katarínu Hranaiovou, která na německém území získala právě během tohoto státního svátku své první zahraniční vítězství v trikotu svého švýcarského týmu Bigla. Hranaiová suverénně ovládla Velkou cenu Kirchheimu, když do cíle přijela osamocená s náskokem půl druhé minuty.
            „Závod se jel v centru města a atmosféra v něm byla opravdu fantastická. Cítím se fyzicky velmi dobře, takže jsem si věřila. Zkoušela jsem útočit už během víkendových závodů, ale tam se mi výsledek nezdařil, říkala jsem si, že tentokrát to už vyjít musí,“ popsala cyklistka z Rokycan Katarína Hranaiová.
            GP Kirchheim/Teck je součástí seriálu Lightweight Cupu. Závod v centru Kirchheimu měly ženy vypsaný na třicet jeden a půlkilometrových okruhů. „Sice bylo každé páté kolo bodovací, ale spurtovalo se jen o vypsané prémie. Závod byl hladký, takže rozhodoval až závěrečný průjezd páskou. Toho jsem chtěla využít,“ podotkla Hranaiová.
Katarína Hranaiová. Foto: Olaf Janson
První nástupy a úniky přišly hned po startu. Úvodních osm okruhů byla ve dvojici ujetá bývalá juniorská mistryně světa Andrea Wolfer. Česká cyklistka hájící barvy švýcarské ekipy se rozhodla zaútočit těsně po polovině závodu, v šestnáctém okruhu. Atak se vydařil, když žádná z konkurentek nedokázala náskok vymazat a Hranaiovou dojet. Ta nakonec cílovou lajnu protnula s náskokem více než půl druhé minuty. Dopředu ji hnal dav pěti tisíc diváků podél trati. „Atmosféra byla opravdu úchvatná, tým Bigla má v německém Kirchheimu z dřívějších let mnoho fanoušků a ti byli opravdu hodně slyšet. Od začátku jsem věděla, že závod nechci nechat na posledního spurtu a jsem moc ráda, že se mi únik podařil. Trochu jsem pochybovala, jestli vydržím se silami až do konce, ale když náskok narostl na minutu,  začala jsem si věřit,“ dodala Hranaiová.
             V jejím týmu Bigla pak byla radost dvojnásobná. Nejen, že děvčata slavila zlato, ale díky Jennifer Sägesserové také stříbro. Bronz pak brala Andrea Wätzigová ze Stuttgartu.
Katarína Hranaiová tak pokračuje na úspěšné vlně. Po 8. místě z UCI časovky v Ázerbájdžánu a pěkném 19. místě na závodě UCI 1.2 v Itálii z minulého týdně je to další úspěch pro českou závodnici, která má v následujících týdnech v plánu v rámci přípravy na mistrovství České republiky závody švýcarského a německého poháru a etapový závod v Rakousku.

Výsledky: 1. Katarína Hranaiová (CZE) 1:08:46, 2. Jennifer Sägesser (SUI) obě Bigla Cycling Team, 3. Andrea Wätzig (GER) Team Stuttgart obě +1:37.

tagy: Hranaiová, cyklistika, Bigla, GP Kirchheim,