rss
PatRESS News

Zpět

Hranaiová se v Itálii potkala s Růžičkovou

20. března 2012

Katarína Hranaiová
Padova/Rokycany – Dvě české cyklistky opět po delší době doplnily v zahraničí mezinárodní peloton. Při italské prestižní „jednorázovce“ druhé UCI kategorie Classica Citta di Padova se na startu potkaly Katarína Hranaiová a Martina Růžičková. Na cílové rovince pak obě jen těsně za sebou spurtovaly v balíku o třetí místo. Vyhrála odjetá Američanka Small McNellis.
            Do těžkého závodu nastoupilo téměř dvě stě žen včetně úřadující mistryně světa. „Byl to výborný závod a navíc hodně kvalitně obsazený. Letos to byl můj třetí, ale první v kategorii UCI. Bylo to znát. Jsem sice na začátku sezóny, ale jelo se mi hodně dobře a chtěla jsem si už také více zazávodit,“ podotkla někdejší Sparťanka Katarína Hranaiová.
            Martina RůžičkováO vítězství po téměř sto patnácti svižných kilometrech plných nástupů nakonec bojovala odskočená dvojice - Američanka McNellisová s Italkou Frapportiovou. Více sil však měla právě americká závodnice, která Italce při průjezdu cílovou páskou nadělila tři vteřiny a bez obav si mohla užít vítězný průjezd páskou. Peloton zaostal přesně o čtvrt minuty, avšak ve hře byl ještě celkový bronz, o kterém rozhodl spurt takřka celého startovního pole. Trojici nejlepších nakonec uzavřela další Italka Beccaillová. Češka Katarína Hranaiová cílem projela ve shodném čase bronzové cyklistky jako osmačtyřicátá a Martina Růžičková jen o pět pozic za ní. Náročný závod přitom dokončilo jen sto jedenáct závodnic. „V posledních kilometrech jsem se pokoušela bojovat o pozici pro hromadný spurt. Ve stočlenném balíku to bylo opravdu těžké. S výsledným umístěním v první třetině pole jsem spokojená. Byl to výborný rychlý závod s průměrem více než 44km/hod,“ dodala Katarína Hranaiová, kterou následující neděli čeká závod v Kolíně nad Rýnem.
 
Výsledky - Classica Citta di Padova: 1. Carmen Small-McNellis (USA) Tibco – To The Top 2:32:55, 2. Simona Frapporti (Ita) Be Pink +0:03, 3. Monia Baccaille (Ita) MCipollini Giambenini, 4. Giorgia Bronzini (Ita) Diadora – Pasta Zara, 5. Barbara Guarischi (Ita) Fassa Bortolo - Servetto, 48. Katarína Hranaiová (CZE) Bigla Cycling Team, 53. Martina Růžičková (CZE) S.C. Michela Fanini Rox - všechny +0:15.

 tagy: Hranaiová, cyklistika, Bigla, Rokycany, Růžičková, Classica Citta di Padova,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

MTB Tour patří elitě i dětem

MTB Tour je letos výzvou

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz