rss
PatRESS News

Zpět

Jarama umí být zrádná

4. září 2012

Závody v Jaramě bývají na ostří nože
Židovice/Jarama - Dvě závěrečné zastávky rozhodnou letošní pořadí evropského šampionátu závodních tahačů. Nikdo z elitní pětky průběžného hodnocení nemá svoji pozici jistou. Na programu je přitom jedna z nejtechničtějších tratí - ve španělské Jaramě.
            Španělský okruh dokáže být zrádný, časté nehody nejsou ničím výjimečným a piloti vědí, že tu mohou cenné body jednoduše ztratit nebo také získat. Loni se jezdcům MKR v Jaramě, který byl stejně jako letos předposledním podnikem, poměrně dařilo. Hned v úvodním hlavním závodě dokázal Markus Bösiger s Oestreichem získat zlatý double, tedy první a druhé místo. Adam Lacko pak přidal dvě třetí příčky. O nehodách ale každý ví své víc než dost. "Okruh je hodně technický. I ve vracečkách, kterých je tu hned několik brzy po startu, se bojuje o pozice. Každý chce ke konci získat maximum bodů a z toho plyne i určitá nervozita," připomněl Adam Lacko, jenž loni musel po jednom ze závodů svůj tahač opouštět se sklem v očích druhými dveřmi.
            Také letos budou mít mechanické týmy pouhý týden na případné opravy. Vše navíc budou muset zvládnout za pochodu. Ze Španělska se totiž celá stáj přesune rovnou do francouzského Le Mans na poslední bodovanou zastávku. Tam celá sezóna skončí a rozhodně by neměla být horší než ta předchozí. Ve hře je stále třetí, čtvrté a páté místo v jednotlivcích, které mohou všichni tři jezdci obsadit. Už teď je jistý bonus - titul v "poháru konstruktérů" nikdo nemůže týmu MKR Technology vzít.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Jarama,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz