Zpět

Ježek získal stříbro na mistrovství světa

11. února 2012

Jiří Ježek - Foto: Soňa Ježková
Los Angeles – Další cenný kov vybojoval na mistrovství světa hendikepovaných cyklistů český reprezentant Jiří Ježek. Na dráhovém šampionátu v Los Angeles si v kategorii C4 vyjel stříbro ve stíhacím závodě na 4 km. Pro Ježka je to jedenáctá stříbrná „placka“ ze světového šampionátu a na počátku olympijského roku ukazuje, že fenomén mezi paracyklisty má našlápnuto k výborné formě.
            „Do finále jsem šel z prvního místa s nejlepším časem. Odpolední finálová jízda mi ale nevyšla podle představ. Rumun Eduard Novak byl tentokrát lepší a zaslouženě vyhrál. Pro diváky to musel být napínavý závod a já mám ze druhého místa velkou radost. Nemůže to být zklamání,“ podotkl světový rekordman a olympijský vítěz Jiří Ježek, který finálovou stíhačku zajel v čase 4:50,852, zatímco vítězný Rumun pásku protnul za 4:47,927.
            Ve stejné kategorii C4 pak na páté příčce dojel ještě Ježkův reprezentační kolega Jiří Bouška. Do elitní desítky se probojovali i další čeští jezdci. Tereza Diepoldová v závodě na 500 metrů s pevným startem v kategorii C2 skončila na osmém místě a Michal Stark v C2 ve stíhačce na 3 km dojel ještě o příčku lépe, tedy sedmý.

Výsledky – Stíhací závod na 4km (C4): 1. Carol-Eduard Novak (Rum), 2. Jiří Ježek (Cze), 3. Jody Cundy (GBR), 4. Roberto Alcaide Garcia (Esp), 5. Jiří Bouška (Cze).

Stíhací závod na 3km (C2): 1. Colin Lynch (Irl), 2. Gui Hua Liang (Chn), 3. Fabrizio Macchi (Ita), 4. Alvaro Galvis Becerra (Col), 5. Tobias Graf (Ger), 7. Michal Stark (Cze).

tagy: Ježek, dráha, mistrovství, cyklistika, hendikepovaní, závod, reprezentant