Zpět

Jičín se přes Lovosice dostal do čela

16. února 2013

Milan Berka
Lovosice - Velmi nepříjemnou porážku utrpěli lovosičtí házenkáři. V rámci 18. kola Tipgames extraligy je na domácí palubovce porazil tým od lesa Řáholce. Zatímco Severočeši po vysoké porážce 22:30 klesli na průběžnou třetí příčku, Jičín se posunul do čela tabulky.
            "Prohráli jsme si to sami. Co bychom také chtěli po takovém množství chyb? Tím ale nechci jakkoli zpochybnit výkon soupeře. Jičín hrál výborně a zvítězil zcela zaslouženě," řekl po zápase zkušený hráč HK.A.S.A. Město Lovosice Milan Berka, který do utkání naskočil po několikatýdenní zdravotní pauze.
            Mladý kádr Jičína momentálně drtí jednoho soupeře za druhým, ale parta z Lovosic mu radost hodlala překazit. "Nálada v týmu je výborná. Bez toho by to nešlo. Jičín se nám ale zastavit nepodařilo," litoval Berka.
            Soupeř se do sestavy trenéra Srby pustil zostra hned od začátku, když se ujal vedení 1:4. Domácí se dokázali přiblížit a hned dvakrát dostal do vedení lovosickou partu Jiří Brecko. Jičín vždy rychle otočil a vedení ze svých rukou už nepustil, když si dlouho udržoval tříbrankový odstup, který vydržel do konce první půle (12:15). Zápas rozhodly první minuty druhého poločasu, kdy hosté rychle odskočili na rozdíl sedmi branek. To domácí tým zlomilo a přes některé pokusy se nedokázal přiblížit na víc než na pět gólů. Závěr utkání, které sledovalo fantastických devět set diváků, skončil vysokou porážkou 22:30. "Bolí to o to víc, že nás vidělo tolik fanoušků. Víc jich v hale letošní sezónu nebylo, tak věřím, že jim zase brzy spravíme chuť," dodal trenér Lovosic Vojtěch Srba.
            Díky prohře Plzně v Zubří se Jičín dostal na vrchol extraligové tabulky. Lovosice, které měly před zápasem stejný počet bodů jako Jičín, klesly na třetí příčku. "Škoda, je každého bodu, nicméně ve hře jich je stále ještě dost, takže nemá smysl věšet hlavu. Jdeme bojovat dál," burcuje odhodlaně Berka.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 5/1, Brecko 4/1, Krahulík 3, Landa 3, Berka 3
Nejlepší střelci Jičína: Kraus 9, Vocásek 7, Král 4/2
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 900