Zpět

Jonáš: Střílím, protože už nejsem nervózní

25. února 2013

Josef Jonáš
Praha - Je jedním z nejmladších, ale rozhodně patří k těm nejviditelnějším. Už tři zápasy v řadě se řadí mezi nejlepší střelce Lovosic. Teprve devatenáctiletý házenkář Josef Jonáš se rozhodl probojovat mezi elitu. Prosadil se také v tradičně dramatickém utkání proti Dukle, kde se stejně jako kolega Pavel Chroustovský blýskl šesti brankami. Na vítězství to i tak nestačilo, když k remíze stačila jediná branka. "Bylo to o chlup," podotkl mladý střelec.

Pepo, co utkání rozhodlo?
Asi koncovka prvního poločasu, kdy jsme vedli 6:8, ale nakonec jsme poločas prohráli 10:9. Tam jsme udělali první technické chyby. Pak už jsme prakticky jen dotahovali tohle manko.

Tam přišel opravdu dlouhý hluchý úsek. Co se stalo?
Jak jsem řekl, udělali jsme najednou strašně moc technických chyb a úplně jsme se střelecky zastavili, když to co do střel bylo snad 9:1.

Jak mělo utkání s Duklou vypadat?
Čekali jsme vyrovnaný zápas. Po ztracených bodech s Jičínem jsme tu ale měli možnost právě tyhle body získat zpátky. To se nepovedlo, takže teď jsou před námi tři zápasy, ve kterých musíme vyhrát, protože nás čekají týmy ze spodku tabulky.

V posledních zápasech jsi byl střelecky hodně výrazný. S tím se musí dobře vstupovat do každého nového utkání, ne?
Ta chuť do každého zápasu samozřejmě roste. Začalo se mi dařit, tak dostávám od trenéra víc příležitostí a snažím se je využít.

Kdy se to v tobě zlomilo?
Řekl bych, že to bylo v Brně, tedy dva zápasy zpátky. Tam jsem dostal chvíli šanci, ve které jsem se stihl ukázat, když jsem dal pár gólů. Tam se to asi zlomilo.

Co za tím stojí, že z nevýrazného kluka se náhle stal nejlepší střelec?
Opadla ze mě ta nervozita z extraligy. Nálada v týmu je dobrá a kluci mi hodně pomáhají. Ti starší mi předávají své zkušenosti. Snažím se na sobě neustále pracovat, abych byl co nejlepší.

Kdy myslíš, že se oddělí čelo tabulky?
Soutěž je hodně vyrovnaná a řekl bych, že se čelo nijak neoddělí. Chleba se bude lámat až v nadstavbě. Ta letos rozhodne.