rss
PatRESS News

Zpět

Kamera zaznamenala, jak Vršecký

19. června 2013

Nogaro - Jednostranné náhledy, obviňování a spekulace. Sobotní manévr pilota Davida Vršeckého vzbudil velké emoce jak u příznivců jeho stáje Buggyra, tak na straně konkurenčního týmu MKR Technology. Pro obě stáje nepříjemný incident se udál hned v prvním okruhu pohárového závodu ve francouzském Nogaru, po kterém byly oba tahače týmu MKR Technology ze sobotního zápolení vyřazeny. Pohled z onboard kamery Markuse Bösigera, který celou situaci zachycuje, zcela nepotvrzuje Vršeckého tvrzení, které zaznělo z řady médií: "Bránil jsem svou stopu a Adamovi poskytl dostatek místa."

            Bösigerova kamera, podle níž také jury situaci posuzovala, ukazuje manévr, při kterém pilot Buggyry nejprve zezadu zleva oťukává Bösigerův tahač, až uletí plast, pak náhle přibrzďuje, vybočuje vpravo, najíždí do Adama Lacka a ihned se znovu vrací na svoji původní pozici. Lacko se ocitá na trávě mimo trať, kde rozjetý tahač není možné zastavit, čímž následuje nekontrolovatelný smyk a tvrdý náraz do tahače Markuse Bösigera. Zdali šlo u Vršeckého o nepozornost, nedomyšlenou akci nebo snad úmysl, se nepřísluší spekulovat. Jeho akce ale v důsledku vyřadila oba tahače MKR z celého závodního dne a ohrozila jejich nedělní start, sám Vršecký si pak za dvojitou změnu směru a vystrčení soupeře mimo trať vykoledoval třicetivteřinovou penalizaci.

Video zde.

Videorozbor PatRESS.cz - pohled z Bösigerova tahače

Vršecký (bílo-modrý tahač s č. 33) oťukává Bösigera až uletí plast.

 

Vršecký přibrzďuje...

 

...a míří doprava k Lackovi,...

 

...na kterého najíždí.

 

Lacko je vytlačen z trati na trávu...

 

...a tak se zase Vršecký vrací doleva na původní pozici.

 

Lacko na trávě není schopen zabrzdit a jde do nekonrolovatelného smyku,...

 

...po kterém tvrdě naráží do kolegy Bösigera. Vršecký se kolizi vyhýbá.tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nogaro, Vršecký, Bösiger, nehoda,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz