rss
PatRESS News

Zpět

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.

18. duben 2019

Gert Huzink vyhrál 5. etapu Maroko Desert Challenge. Zagora/Židovice – MKR Technology slaví v dálkové rallye Maroko Desert Challenge další vítězství. Zlato v 5. etapě bere holandský pilot  severočeského kamionu Gert Huzink. Druhý speciál s Roudničanem Kozlovským dojíždí s minimální ztrátou třetí.
            „Dnešek se nám opravu podařil. Jeli jsme bez větších potíží a dostali jsme se do dun, které Martin doslova miluje, takže jsme dost předjížděli a celkově si etapu užívali. Nebýt několika drobností, nepochybuji, že bychom mohli sami být ještě výš a klidně i zvítězit, čímž bychom vlastně zopakovali stav z úvodní etapy, kde jsme brali vítězný double,“byl spokojený Daniel Kozlovský, palubní mechanik třetího nejrychlejšího kamionu červené barvy týmu Mammoet Rallysport.
            V rámci 5. etapy z Foum Zguid do Zagory dlouhé 318 km se letošní rallye přehoupla do své druhé poloviny. S ní už přišel i první písek a zrádné duny. S těmi si obě posádky židovických kamionů Renault Trucks poradily na výbornou. V nejrychlejším čase se přes pásku dostal pilot stáje Riwald Dakar Gert Huzink. Dvě a půl minuty na něj ztratil parťák z Mammoet Rallysport Martin van den Brink. „Z počátku byly prašné cesty a my museli hodně předjíždět. Tím jsme ztratili. Na trase jsme pak také jednou špatně odbočili a museli se vracet, takže to je přesně ta ztráta, kvůli které jsme přišli o pódium, protože jinak jel Martin skvěle a je vidět, jak si to v dunách užívá,“ podotkl český mechanik Kozlovský.
            Po etapě hned došlo ke střídání stráží na čele celkového hodnocení. Závod nyní vede Sergej Vjazovič na MAZu. Martin van den Brink byl podle neoficiálních výsledků na páté pozici a o jednu příčku výš poskočil vítěz etapy Gert Huzink. Tomu nyní patří osmé místo.
            V rámci čtvrtečního šestého dne na posádky čeká tři sta sedmdesát kilometrů dlouhá rychlostní prověrka ze Zagory do Merzougy, kterou navrhoval sám ředitel závodu. Na programu je klasická pouštní scéna s písečnými pláněmi od Fazzou k Maraboutu, kaňon MHarech, duny Ouzina, ale především magická krajina s obřími písečnými dunami Erg Chebbi. 
 
Výsledky – 5. etapa (Foum Zguid - Zagora, 318 km):
1. Huzink (Renault Trucks) 4:44:05
2. Viazovich (MAZ) +1:07
3. van den Brink (Renault Trucks) +2:35
4. Vishneuski (MAZ) +4:41
5. Bouwens (Iveco) +8:04
 
Celkově:
1. Viazovich (MAZ) 22:29:25
2. Voerman (MAN) +16:11
3. van den Brink (Renault Trucks) +24:36
4. Versluis (MAN) +26:37
5. van Genugten (Iveco) +27:01
8. Huzink (Renault Trucks) +1:09:06
 

tagy: Maroko Desert Challenge 2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz