rss
PatRESS News

Zpět

Kamiony MKR zpestří Dakar setkání v Sosnové

16. březen 2018

Sosnová/Židovice – Kamiony MKR Technology budou poprvé součástí největšího českého setkání dakarských závodníků a techniky. Setkání se koná už tuto neděli na autodromu v Sosnové u České Lípy a čtvrté setkání bude pro fanoušky dálkových rally opravdovou senzací. Účast přislíbila drtivá většina českých dakarských týmů, mezi kterými se budou prezentovat i červené závodní speciály konstruované pro holandský tým Mammoet Rallysport. Ty bude krotit pilot Martin van den Brink a Marcel Sítník.
                  „Tři roky šla tato akce prakticky mimo nás, ale jsem ráda, že tentokrát jsme se s pořadateli domluvili. Několik let jsme nedílnou součástí dakarského světa a naše kamiony se už ve světovém měřítku dokázaly prosadit. Máme tak trochu nevýhodu, že kamiony stavíme sice v Česku, ale dosud v nich jezdili jen zahraniční piloti, ale to se v brzké době může změnit. I přesto máme řadu českých fanoušků, kteří teď mají prakticky unikátní šanci naše stroje vidět v akci. V neděli to určitě bude stát za to,“ zve na autodrom do Sosnové Klára Kress, manažerka týmu MKR Technology.
                  Neděle bude na autodromu v Sosnové opravdu hodně nabitá. Fanoušci dálkových rally uvidí na dvacet kamionů, 10 aut, 5 čtyřkolek a 6 motorkářů. Během celodenního programu bude možnost setkat se se všemi závodníky tváří v tvář, prohlédnout si z blízka techniku v servisním zázemí, ale také vidět dakarské speciály v akci na trati autodromu, kde bude připravená efektní trať včetně offroadové sekce se skoky. MKR Technology přiváží závodní speciál „s čumákem“ Renault CBH 4x4, přezdívaný Sherpa. Do něj usedne jeho tradiční holandský pilot Martin van Den Brink, loňský vítěz Maroko Desert Challenge. Do druhého trambusového kamionu Renault K520 4x4 usedne český pilot Marcel Sítník, někdejší jezdec motokrosu, autokrosu a rallye mistrovství Evropy v produkčních vozech z roku 2002. Na programu jsou besedy, autogramiády a předvádět své modely budou špičkoví RC modeláři, kteří udivují nádhernými replikami závodních dakarských kamionů. Stejně jako v loňském roce, tak i letos bude k vidění výstava dakarských modelů. Diváci si budou moci prohlédnout i unikátní MKR Mobilbar, tedy skládací návěs, který se během hodiny promění v reprezentativní plnohodnotnou hospodu. Program bude probíhat od 9 do 16 hodin.

tagy: MKR Technology, Sosnova 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz