PatRESS News

Zpět

Karviná zlomila Lovosice

25. března 2012

Lovosice – Začaly pěkně zostra bez respektu před obávaným soupeřem a dokázaly si vybudovat až pětibrankový rozdíl. Nakonec ale o čtyři branky Lovosice na domácí půdě se soupeřem z Karviné prohrály. Po závěrečném kole základní části sice Severočeši postoupili do elitní části nadstavby, avšak šance na medaili se loňským vicemistrům srazily jen do teoretické roviny.
            „Vůbec nevím, co se to děje. První půli jsme měli výbornou. Vletěli jsme na soupeře s vervou, ale pak přišlo zase něco, co si nedovedu vysvětlit. Definitivní zlom nastal ve dvanácté minutě druhé půle, kdy jsme udělali chyby, soupeř odskočil a my se už nevzpamatovali. Je to pro nás stejně bolestné, jako pro fanoušky,“ kroutil hlavou smutně tahoun Lovosic Jiří Motl.
            Lovosice před televizními kamerami začaly přesně tak, jak to jejich fanoušci mají rádi. Hrály svoji hru, vodily protivníka, jak se jim zlíbilo, vytvořily si až pětibrankové vedení. Po totálním selhání v posledním utkání v Plzni, tu náhle opět bylo mužstvo, které se sebralo a hýřilo energií. Po prvním poločasu hráči odcházeli do šaten za stavu 16:13. Publikum se radovalo jen do začátku druhé půle, kdy celkem brzy euforie skončila. Jako by se režim přepnul do „stavu nouze“. Ve třicáté osmé minutě bylo utkání nerozhodné 18:18. O čtyři minuty později měl už tým z Karviné pět branek k dobru. Hosté nakonec zvítězili 28:32.
            Do nadstavbové části letošního ročníku extraligy sestava z Lovosic vstupuje s devítibodovým mankem právě na třetí Karvinou. Medaile je tudíž hodně daleko. Radost fanoušci mohou mít akorát z faktu, že Jiří Motl suverénně obhájil vítězství v soutěži o nejlepšího střelce základní části. „Musím přiznat, že mě to nijak netěší. Co je individuální vítězství, když se týmu nedaří? Flintu do žita házet ale nesmíme. Teď naopak můžeme být klíčoví při rozdělování dalších cenných bodů. Věřím, že to s námi budou mít soupeři toužící po medaili ještě hodně těžké,“ dodal Jiří Motl.