rss
PatRESS News

Zpět

Klimt: Fyzická příprava je nadstandardní, můžu pořád

21. března 2013

Václav Klimt střílí proti Plzni.
Lovosice - S extraligovým házenkářským týmem HK .A.S.A. Město Lovosice
se pohybuje už třetí sezónu, ale až nyní při domácím zápase proti Plzni mu trenér Srba dal větší prostor. Hráč hostující z Loun Václav Klimt svoji šanci nepromarnil. Byl aktivní, byl vidět a jeho pět branek pomohlo k cenné výhře 34:28.
 
"Chtěli jsme vyhrát a povedlo se nám to, jak jsme si přáli. Druhý poločas se nám vydařil ještě lépe. Už ke konci toho prvního na ně zafungovala agresivní obrana, kterou jsme nadále vedli. Zpočátku jsme měli problémy se záběhy křídel, ale s tím jsme se dokázali poprat, díky čemuž jsme se dostávali do rychlých útoků - Jirka Motl několikrát proměnil a to pro nás bylo důležité. Pak už nám to házeli do ruky, takže to skončilo takhle krásně o šest branek."
 
Venco, tvůj výkon byl navíc hodně nadstandardní...
Nadstandardní byl díky tomu, že jsem dostal příležitost už od začátku utkání, což se v lize od začátku sezóny ještě nestalo.
 
Čím to?
To nevím. Najednou jsem dostal důvěru, na kterou jsem půl roku čekal a myslím, že jsem ukázal, že to od trenéra nebyl špatný tah mě od začátku postavit. Doufám, že jsem ho nezklamal. Po utkání mi gratuloval, takže určitě z mé strany spokojenost. Po zranění Pavla Chroustovského, který nepříjemně dopadl na záda a sotva odešel z palubovky, jsem měl i celý druhý poločas, což mi nevadilo. Stačil jsem, takže paráda.
 
Ty jsi s týmem už třetí sezónu, ale opravdu až tentokrát jsi dostal skutečný prostor. Jak jsi byl nervózní za tu dobu čekání?
Řekl jsem si, že do toho půjdu stále naplno bez jakékoli nervozity. Ta to může celé zkazit a je jedno jestli mluvíme o zápase nebo o zkoušce u nás na vejšce. Je důležité do toho jít pořád naplno a ono se to musí povést. Jsem za to rád, že jsem už příležitost dostal a věřím, že ji bude víc.
 
Tvé obočí má ozdobu v podobě několika stehů. Co se stalo?
Jelikož jsem tu na hostování z Loun, tak minulý týden v neděli, tedy po sobotním zápase v Kopřivnice, jsem sehrál prvoligové utkání v Novém Veselí, kde shodou okolností hrál David Šůstek z Dukly, která měla volno. V obraně jsem od něj dostal loktem a mám pět stehů na čele.
 
Nebojí se člověk nastoupit se zašitým čelem do extraligového zápasu?
Určitě jsem se nebál. Pokud bych se bál, neměl bych tam co dělat. Je to týden a už to ani nebolí. Během utkání jsme byl navíc v takovém laufu, že jsem na to zapomněl.
 
Jak náročné je hrát extraligu a pak ještě dávat zápasy s Louny?
Ještě před zápasem s Plzní jsem odehrál několik minut za Louny. Tým mě potřeboval a nakonec jsme proti Karviné vyhráli. Pak jsem nastoupil skoro na celý zápas s Lovosicemi a je vidět, že stačím. Naše fyzická příprava je nadstandardní, můžeme pořád. (Usmál se.)
 
Co tě žene dopředu?
Házenou miluji a udělám všechno, abych hrál co nejlépe. Chodím cvičit, běhat a to se projevilo v zápase s Plzní. Snažím se dělat víc.
 
Plzni se v poslední době příliš nedaří. Jak to vlastně mělo být dramatické utkání?
Ani nám se poslední dobou moc nedařilo, takže jsme si museli říci, že to zlomíme a Plzeň přejedeme. Plzeň je trochu v horší situaci, jelikož jí odešel Roman Bečvář, který dirigoval hru, takže si zatím zvykají hrát bez jeho rozehrávky na středu a my věděli, že s tím mají problémy, takže jsme se toho snažili využít - vytáhli jsme obranu a s tím se nedokázali poprat tak, jak si mysleli.
 
Před zápasem jste měli stejný počet bodů jako Plzeň. Co teď zisk bodů znamená?
Tyhle pro nás znamenají hodně, jelikož jsme si řekli už v šatně, že pro nás nadstavba nezačíná za tři týdny, ale už teď, takže jsme do toho šli naplno, jako bychom hráli finále.
 
Ve fotbale Plzeň neměla jediného fanouška, vás teď proti ní hnala takřka plná hala. Jak velká je to pro tebe pomoc?
Je to další hráč na hřišti, který nám strašně pomáhá a žene nás dopředu. Pro nás je domácí prostředí a vyprodaná hala velký pomocník. Žene nás to, tlačí a dokáže vyhecovat k většímu výkonu, než když na venkovním hřišti tu podporu nemáme. Věřím proto, že nás fanoušci potáhnou i v dalších zápasech o medaili.
 
Fotogalerie


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Tipgames, rozhovor, Václav Klimt, Plzeň,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz