rss
PatRESS News

Zpět

Kolomazník: Je to únavné, ale díky tomu napínavé

7. května 2013

Kolomazník po vítězné střele.
Plzeň - Dal čtyři branky, ale ta poslední přinesla vítěznou radost. Lovosický házenkář Jakub Kolomazník se stal hrdinou zápasu šestého nadstavbového kola házenkářské extraligy mezi Lovosicemi a Plzní. Jeho rána v posledních vteřinách zajistila Severočechům vítězství.
 
Kubo, není to únavné přicházet takhle o nervy?
Nervy máme všichni jenom jedny. Naštěstí to teď dopadlo dobře pro nás. Únavné to je, ale je to sport a díky tomu je to napínavé.
 
Proměněná šance znamenal důležité body, zmařená jen remizu. Co se ti honilo hlavou?
Nemyslel jsem vůbec na nic, prostě jsem se to snažil jenom hodit do brány a ono se to povedlo. Bylo to ohromné štěstí.
 
Jaký to jinak byl zápas?
Od začátku jsme si říkali, že to musíme zlomit. Taktika byla jasně daná, když to nepůjde umem, musíme to zvládnout bojovností, takže jsme nastoupili pořádně nahecovaní. Zezačátku nám to vycházelo, což bylo vidět i na skóre, ale pak ty síly ubyly, protože obrana, kterou hrajeme je fyzicky náročná, takže se soupeři podařilo vyrovnat a nakonec jsme to s velkým štěstím dotáhli do vítězného konce.
 
Čekalo se tak dramatické utkání?
Myslím, že zrovna nemůžeme říci, že jsme ve formě, takže pro nás to byl zásadní zápas, jestli můžeme pomýšlet na nějaký úspěch. Museli jsme vyhrát, abychom byli v kontaktu s Hranicemi.
 
Co říkáš na reakci soupeře, který prohru nesl viditelně velmi těžko?
Byl to velmi emotivní zápas. Nevím, co si tam Radek Motlík řekl s fanoušky, ale je to natolik zkušený brankář, že bych to nijak nebral. Určitě ho štvalo, že ten zápas takhle dopadl, ale byly to emoce a jinak bych se na to nedíval.
 
Co dál? Zbývají poslední čtyři zápasy...
Tyhle body pro nás byly existenční, abychom mohli myslet alespoň na nějakou medaili. Momentálně v naší formě a v našem psychickém rozpoložení můžeme koukat jen zápas od zápasu - koncentrovat se a připravit na každého soupeře, abychom nedělali ostudu sami sobě a hlavně Lovosicím, a aby na nás diváci chodili a pořádně si to užívali.
 
Fotogalerie z utkání


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Tipgames, Kolomazník, Plzeň, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz