rss
PatRESS News

Zpět

Kolomý na Dakaru jede dál

10. leden 2014

Martin Kolomý s bivaku po 5. etapě moc neužil. Tucumán - Ti, kdo tým Tatra Buggyra Racing na letošním Dakaru odepsali, mají smůlu. I přes neskutečné patálie, které Kolomého posádku v průběhu pátého dne potkaly, se tým nenechal srazit na kolena. Přestože všichni v noci na dnešek prožili hotová muka, výsledek je takový, že FatBoy se v soutěži udržel a pokračuje dnešní 6. etapou.
            Při čtvrteční části na konci prvního měřeného úseku Kolomému odešel kompresor. "Na autě nefungovalo vůbec nic, myslel jsem že budu muset skončit. Po dohodě s Robinem Dolejšem jsem se pustil do sto kilometrové jízdy bez brzd. Bylo to napínavé, chvílemi jsme si mysleli, že už to nedáme," popisuje potíže Martin Kolomý, který první úsek projel na devátém místě a v celkovém hodnocení se posunul na šestou příčku, čímž se stal i nejlepším českým jezdcem Dakaru.
            Posádka se v neutrální zóně na přejezdu ke druhému měřenému úseku pustila do oprav. Kamion se znovu rozjel po dlouhých osmi hodinách. Po opravě posádka ještě pomohla liazce Jaroslava Valtra, která nepojízdná uvízla na duně. Na trati dostala Kolomého posádka další ránu, když odešlo ložisko na pravém předním kole. Tatrovka se tak do bivaku dostala až nad ránem, kdy začaly opravy. Nikdo netušil, zda tým Tatra Buggyra ještě nastoupí. Všichni byli unavení a nevyspalí, ale i přesto udělali maximum, aby Kolomý s bratry Kiliánovými 6. etapu stihli. Mise se povedla. Plánovaný start posádka stihla. Tým čeká na rozhodnutí jury, které přidělí časy a Kolomého zařadí správně do výsledků. "Co nás potkalo, je obrovská smůla, protože auto je technicky v dobré kondici a Martin Kolomý patří mezi top piloty. Prostě nemáme štěstí. Kompresor byl nový a takovou závadu jsme nemohli předvídat. Z této situace si musíme vzít ponaučení pro příští ročník. Teď nám nezbývá, než dokazovat, že máme na čelní umístění a hlavně musíme nasbírat co nejvíce cenných informací do budoucna,” dodal technický ředitel Buggyry Robin Dolejš.

tagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz