rss
PatRESS News

Zpět

Kozlovský skončil s Ardavičusem na boku, na Dakaru ale pokračují

6. leden 2015

Daniel Kozlovský hlásí, že je posádka v pořádku. San Juan/Židovice - Tvrdost letošního Dakaru zažil roudnický mechanik Daniel Kozlovský na vlastní kůži. Při těžké 2. etapě slavné rallye totiž pilot Artur Ardavičus jejich kamion v jedné z úzkých pasáží položil na bok. Posádce se nic nestalo, ale etapu dokončila s takřka hodinovou ztrátou na vítězného Rusa Nikolaeva. Naopak těsně pod stupni vítězů dovezl židovický renault holandský pilot Martin van den Brink.
            "Dnes jsme měli štěstí v neštěstí. Důležité je, že se klukům nic nestalo. Artur měl mít na přilbě on board kameru, takže ta nám snad ukáže, co se přesně stalo. Přinejmenším se fanoušci mají na co těšit," podotkla jednatelka týmu MKR Technology Klára Kress.
            Nehoda potkala Ardavičusovu posádku mezi třetím a čtvrtým měřeným bodem, tedy ke konci první třetiny rychlostní zkoušky. V té chvíli se česko-kazašská sestava pohybovala na průběžné třinácté pozici. Svoji tyrkysovou jamalku ale položila na bok na jednom z velmi úzkých kamenitých průjezdů. "Artur vyjel z ideální stopy, najel na kameny a převrátil auto na bok. Naštěstí se nikomu nic nestalo a ani auto neutrpělo žádné vážnější poškození, takže bylo schopné jízdy a bez problémů dojelo etapu,“ popsal událost za nimi jedoucí Tomáš Vrátný, který svým kolegům na místě prakticky ihned pomohl.
            Druhá etapa z Villa Carlos Paz do San Juan patřila k jedné z nejnáročnějších rychlostních zkoušek v historii jihoamerických ročníků. Někteří závodníci na motocyklech byli dokonce tak unavení a dehydrovaní, že v cíli zkolabovali, a proto se organizátoři rozhodli zkrátit jejich závěrečnou část. Kamiony ale musely zvládnout celkových 646 km, z nichž 331 km měla měřená rychlostní pasáž. Ta na řadu přišla už po necelých třiceti kilometrech a posádky ihned zavedla až do dvou tisíc metrů nad mořem. V horách kamiony strávily první polovinu závodního úseku, hned nato zase sjely o sedmnáct set metrů níže. Velmi prašný díl nakonec vyhrál po třech a půl hodinách Rus Eduard Nikolaev s kamazem, na kterého necelou minutu ztratil druhý Viazovich a třetí Mardeev. Martin van den Brink s renaultem z dílny severočeské stáje MKR Technology byl klasifikovaný hned za nimi se ztrátou dvou minut po té, co před ním jedoucí Stacey a Kolomý byli penalizováni. Krajan Pascal de Baar cílem projel osmnáctý, dvacátý pak Tomáš Vrátný. Ardavičus s Kozlovským etapu dokončili čtyřiatřicátí s mankem necelé hodiny. Deset pozic za nimi byl třetí člen Bonver Dakar Projectu Polák Szustkowski. „Máme jedno z nejlepších zázemí a skvělý tým mechaniků, takže vůbec nepochybuji o tom, že bychom auto nedali přes noc dohromady, abychom mohli naplno dál pokračovat,“ dodal roudnický palubní mechanik Daniel Kozlovský.
            Dakarskou soutěž kamionů průběžně vede Holanďan Stacey. Martin van den Brink je osmý. Třetí díl ze San Juan do Chilecita měří 542 km, z nichž je 284 měřených.
 
Výsledky - kamiony - 2. etapa: 1. Nikolaev (RUS) Kamaz 3:34:01, 2. Viazovich (BLR) Maz +46s, 3. Mardeev (RUS) Kamaz +49, 4. Van den Brink (NED) Tatra Trucks +2:07, 5. Kolomý (CZE) Tatra +2:11, 7. Loprais (CZE) MAN +2:40, 12. Macík (CZE) Liaz +7:28, 18. De Baar (NED) Renault Trucks +20:22, 20. Vrátný (CZE) Tatra +27:27, 34. Ardavičus/Kozlovský (KAZ/CZE) Tatra +58:02, 44. Szustkowski (POL) Tatra +1:33:18.
 
Celkově: 1. Stacey (NED) Iveco 5:06:11, 2. Nikolaev (RUS) Kamaz +20s, 3. Kolomý (CZE) Tatra +1:01, 4. Mardeev (RUS) Kamaz +1:05, 5. Viazovich (BLR) Maz +1:25, 6. Loprais (CZE) MAN +2:00, 8. Van den Brink (NED) Tatra Trucks +4:08, 13. Macík (CZE) Liaz +12:11, 16. De Baar (NED) Renault Trucks +26:08, 20. Vrátný (CZE) Tatra 35:21, 27. Ardavičus/Kozlovský (KAZ/CZE) Tatra +1:00:24, 40. Szustkowski (POL) Tatra +1:53:45.
  Tatra Jamal s roudnickým Danielem Kozlovským. Artur Ardavičus a Daniel Kozlovský.

tagy: Dakar, Rally, Argentina, Chile, MKR Technology, Adventure, Daniel Kozlovský, Bonver Dakar Project, Mammoet,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz