rss
PatRESS News

Zpět

Kozlovský ve 2. etapě Dakaru trpěl jako nikdy

8. leden 2018

Severočeský kamion Renault Trucks s Danielem Kozlovským při 2. etapě. Pisco – Velmi těžká etapa přišla na program jubilejního 40. ročníku Rally Dakar hned ve druhém dnu. Písečná trasa dala zabrat celému startovnímu poli a někteří ji dokonce označili za nejhorší, jakou kdy zažili, což také potvrzovalo i množství nehod. Kamiony severočeské stáje si s ní ale poradily úspěšně. Nejlepší Renault Trucks s pilotem van den Brinkem a roudnickým mechanikem Kozlovským projel na osmé pozici.
            „Na půl hodiny jsme se zasekli v dunách. Pro mě to byla opravdu nejhorší etapa v životě. Bylo mi strašně špatně, žaludek jsem měl všude, jak to skákalo. Podklad byl totiž hrozně nestabilní, auto se náhle hrozně propadalo. Byla to divoká etapa a pro mě byl průjezd cílem vymodlený. To, že jsem se nepozvracel, byl spíš zázrak,“ oddechl si v cíli Daniel Kozlovský, palubní mechanik kamionu s číslem 506.
            Kozlovský s pilotem Martinem van den Brinkem z týmu Mammoet Rallysport zaostal na osmé příčce za vítězným Rusem Nikolajevem o necelých osmadvacet minut. „Zasekli jsme se opravdu jen v dunách, takže za nás určitě spokojenost. Jsme na začátku a nemá smysl si z takové ztráty dělat hlavu. Auto je rychlé a spolehlivé a všichni věříme, že to tak i zůstane,“ podotkl Kozlovský.
            Týmový parťák ze stáje Mammoet Janus van Kasteren přijel s židovickým kamionem na třinácté příčce s hodinovou ztrátou. Etapa pak solidně potrápila třetí severočeský speciál – Gert Huzink do cíle projel šestnáctý s téměř dvouhodinovým odstupem.
            Posádky za sebou mají druhý den se startem i cílem v Pisku. Měřená část měla téměř dvě stě osmdesát kilometrů. V součtu museli piloti ujet jen o dvanáct kilometrů více. Do čela průběžné klasifikace se tak dostal vítězný Rus Nikolajev. Van den Brink je šestý, van Kasteren třináctý a Huzink šestnáctý se ztrátami podobnými těm ze druhé etapy.
            Třetí díl z Piska do San Juan de Marcona měří 504 km, z nichž je 296 měřených. Etapa se opět jede převážně na písku a nechybí tentokrát ani prudké výjezdy i sjezdy do kaňonů.
 
Výsledky – 2. etapa – Pisco – Pisco (267 km)
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 3:24:23
2. Villagra (Arg) Iveco +3:25
3. Loprais (Cze) Tatra +6:07
4. Kolomý (Cze) Tatra +11:11
5. van Genugten (Ned) Iveco +20:08
8. van den Brink (Ned) Renault Trucks +27:47
13. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:08:07
16. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:51:18
 
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 3:50:07
2. Loprais (Cze) Tatra +5:38
3. Villagra (Arg) Iveco +9:33
4. Kolomý (Cze) Tatra +13:07
5. van Genugten (Ned) Iveco +20:50
6. van den Brink (Ned) Renault Trucks +27:40
13. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +1:17:35
16. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:54:13
 

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz