rss
PatRESS News

Zpět

Krátkou trať Zimní výzvy ovládli Zelenka s Marvanovou

26. únor 2014

Karel Janata a Matěj Kubina Rokytnice/Trutnov – Stupně vítězů krátké trati extrémního závodu Rock Point - Zimní výzva 2014 jsou již známy. Nejrychlejší dvojicí byl dokonce mix tým, který postavil Jiří Zelenka s Markétou Marvanou. To na dlouhé trase zatím na kompletní pódium pořadatelé ještě čekají. Cílem zatím prošly dvě dvojice.
            V průběhu čtvrté noci poznal 2. ročník závodu své první vítěze na krátké trati. Od úterního večera do středečního dopoledne totiž cílem v Rokytnici v Orlických horách po více než 154 kilometrech přišly tři posádky. Jako první pásku protnulo duo Hannah suadra -  Markéta Marvanová s Jiřím Zelenkou, kteří se svým časem 80:18 hod. současně vyhráli kategorii mix týmů. Za nimi zhruba po šesti hodinách dorazil Tajfun, tedy duo Martin Jílek s Honzou Benschem. Ti se ale současně stali vítězi kategorie mužů. Nejrychlejší trio krátké trasy uzavřeli s časem 84:33 hod. Beach boys - Pavlové Strejček a Novotný. Do této chvíle se pole závodníků, kteří mají svoji misi úspěšně za sebou, nijak nerozšířilo. Pro vítězství mezi ženami a celkovou čtvrtou příčku si jdou děvčata z Plzně Jana Kořínková a Hanka Lehmannová. "Na trati jsou ještě tři posádky, kterým časový limit vyprší po devatenácté hodině. Věřím, že to všechny stihnout," podotkl ředitel závodu Rock Point - Zimní výzva 2014 Pavel Zitta.
            Pásku na dlouhé trati aktuálně protnula také stříbrná posádka - dvojka HSK Benecko ve složení Karel Janata a Matěj Kubina. Ti druhé místo získali po více než 229 km s časem 85:48 hod. Na třetího se zatím stále čeká, ale na posledním šestém checkpointu v Rokytnici v Orlických horách nejblíže k bronzu byla plzeňská dvojice Milan Urban a Miroslav Štefl, za kterými jen o pár minut později šli Jaroslav Bartoš s Martinem Kuželem.
Dnešní den tak mohl být už částečně věnován předávání cen a slavnostním návštěvám u starostů cílových měst. Nejvíce posádek si tak užil především Petr Hudousek, starosta Rokytnice, kde končila krátká trať.
 Oficiálně dosud vzdalo deset posádek, takže od včera se v tomto směru nic nezměnil. V sobotu v podvečer se ze Šumperka vydalo třiadvacet dvojic.

>>Fotogalerietagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz