rss
PatRESS News

Zpět

Kress je po návratu z Francie v šoku

13. října, 2011

Židovice – Čtvrteční návrat ze závodního víkendu ve francouzkém Le Mans a následné exhibici v továrně Renault Trucks šéfa týmu MKR Technology Maria Kresse více než překvapil. Místo toho, aby si užíval pozitivní ohlasy vyplývající nejen z několika vítězství ve Francii, ale zejména ze senzačního závěru sezóny, kdy se jeho týmu podařilo získat celkové třetí místo v evropském šampionátu a současně stříbro a bronz v poháru konstruktérů, přišla studená sprcha v podobě zpochybňování dosaženého úspěchu. Zatímco v hlavě Maria Kresse už kolují myšlenky a nápady na následující sezónu, jeho český konkurent se stále zabývá minulostí.
„Jsem opravdu zaskočený. Neměl jsem ponětí, co se tady děje. Přes veškeré schůzky a diskuze o následující sezoně 2012 jsem se ani nedostal k internetu. Myšlenkami jsem už jinde. Přemýšlím, jaká zlepšení by pomohla našim renaultům zrychlit a bojovat příští rok o titul mistra Evropy v týmech i jednotlivcích,“ okomentoval situaci s překvapenou tváří Mario Kress, kterého zaráží, že se stále hovoří o nešťastné nehodě ve třetím závodě v Le Mans, která se stala už takřka před týdnem.  „Zaráží mě to o to více, že tým MKR Technology nebyl v této nehodě vůbec zainteresován“podotýká Mario Kress a dále dodává: „Kdybych byl v pozici našeho českého konkurenta, situaci bych analyzoval jinak. V první řadě je důležité podívat se na vše z obou pohledů - z pohledu mého a ostatních účastníků nehody. K tomu je potřeba získat co nejvíce informací – videa, fotografie, informace od pilotů týmu i konkurenčních atd. Jelikož vznikají různé teorie, dal jsem si tu práci a nehodu jsem po získání potřebných materiálů sám zanalyzoval. Podle mého názoru se první chyba stala již při startu, kdy se Davidu Vršeckému startujícímu z prvního místa nepovedl start. Posléze jsem se dozvěděl, že protočil kola. Samozřejmě na toto zareagovali jeho konkurenti a snažili se ho předjet, což je ostatně normální reakce v každém motoristickém sportu. Tím se piloti Albacete a Janiec startující za Vršeckým dostali vedle něj. Albacete se snažil využít situace a získat co nejlepší pozici. Přesto, že měl spoustu místa na pravé straně, stočil volant doleva směrem na Janieca. Přirozená reakce Vršeckého byla, že stočil volant opačným směrem proti Janiecovi, jelikož se pokoušel udržet svoji pozici. Janiec, který byl sevřený jako sendvič mezi těmito piloty, se snažil z této situace vyváznout a zůstat v závodě tím, že začal brzdit. Poté následovala hromadná kolize, která by se podle mého názoru nestala, kdyby Antonio Albacete zůstal ve své stopě a nestočil volant doleva. Vše se ale odehrává v desetinách sekundy a samozřejmě po válce je každý generál.“
Podle slov Maria Kresse je škoda, že management jeho českého konkurenta nepočkal, až vychladnou emoce, a nedal si tutéž práci zhodnotit situaci s chladnou hlavou. Z příběhů, které byly uveřejněny na několika frontách, jako je facebook, tisk či webové stránky, je také patrný útok na tým MKR Technology a i osobní útok na jeho samotného šéfa Maria Kresse. „Některá vyjádření našeho konkurenta na jeho webových stránkách ani nechci komentovat, jelikož nechci rozpoutat žabomyší válku a být celému světu truckracingu a jeho fanouškům pro smích. Kdybych já byl v pozici týmového šéfa naší konkurence, člověk, který publikoval takové nesmysly, by pro mě nepracoval už ani minutu,“ uzavřel diskuzi Kress.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz