rss
PatRESS News

Zpět

Kreuziger a Lacko odletěli do dějiště svých bojů

26. července 2012

Roman Kreuziger na letišti
Praha – Pouhá hodina dělila jejich lety, ale vzdálenosti cílových destinací byly už v tisících kilometrech. Zatímco cyklista Roman Kreuziger mířil ve čtvrtek z ruzyňského letiště na západ do Londýna, trucker Adam Lacko nabral východní směr, do Ruska. Oba české sportovce totiž o víkendu čeká těžká prověrka – Kreuzigera olympiáda, Lacka Mistrovství Evropy závodních tahačů. Na letišti si oba tábory stihly popřát hodně štěstí a vydaly se každý svým směrem.
            Český cyklista byl jedním z posledních, kdo na Olympijské hry do Londýna odlétal. Zatímco česká výprava se hromadně ostře sledovaná přesouvala v úterý, Roman Kreuziger letěl z pražské Ruzyně osamocen. Na letiště ho doprovodil jen syn někdejšího reprezentačního kouče Svatopluk Henke mladší. „Pro mě by bylo příliš brzy letět v úterý a nemělo by to moc smysl. Závod mám už v sobotu, a tak jsem nechtěl ztratit cenné dny bez kvalitního tréninku. Kolem hromadného odletu bylo dost humbuku, byla to velká a sledovaná událost. Chtěl jsem mít více klidu a soustředit se,“ vysvětlil Kreuziger důvod samostatného přesunu s tím, že je připraven se svým jediným reprezentačním kolegou Janem Bártou během olympijského závodu spolupracovat tak, aby to přineslo co nejlepší výsledek pro Českou republiku. „Nejsem tu jen za sebe, ale reprezentuji Česko,“ připomněl Kreuziger, jehož letadlo v 16:05 hodin nabralo v Praze směr Londýn.
            Přesně o hodinu později z Ruzyně odlétal aktuálně nejlepší český truckracingový jezdec Adam Lacko. Jeho letadlo se z ranveje zvedalo v 17:05 hodin a mířilo zcela opačným směrem – do ruské metropole. „Z Moskvy nás ale čekala ještě takřka čtyřsetkilometrová cesta do Smolensku. Co všechno jsme během ní na silnicích viděli a zažili, by bylo na hodně dlouhé vyprávění. Určitě nepěkným zážitkem byla vážná nehoda, při níž auta na dálnici byla rozšmelcovaná tak, že sanitka spěchat nemusela. Bylo to ošklivé. Sami jsme hned jeli úplně jinak,“ řekl Adam Lacko, jeho cíl sice nemá takový zvuk, jako v případě olympijských her, ale přesto se jedná o důležitou cestu.
Ve Smolensku se o víkendu jede sedmá zastávka Mistrovství Evropy závodních tahačů. Oba sportovci mají jedno společné. Kreuzigerovo kolo a věci už na něj v dějišti čekaly stejně jako na Lacka jeho tým i se závodním speciálem. Lackův tahač jeho stáj MKR Technology z Čech přesouvala po vlastní ose. Konvoj vyjížděl téměř s týdenním předstihem, už v neděli dopoledne.
            Kreuzigerův závod s hromadným startem je na programu Her v sobotu od 11 hodin. Lackův program je delší. Začíná v pátek odpoledními volnými tréninky a o víkendu ho čeká klasická čtveřice závodů - nejprve v sobotu hlavní závod a pak hendikep o polovinu bodů, ve kterém si elitní osmička na startu zrcadlově vymění své pozice. Stejně vypadá i neděle. Oba už ale v pondělí budou zase v Česku. „Chci být brzy doma, ale měl bych stihnout vidět nějaké dvě tři další sportovní disciplíny. Určitě se půjdu podívat na volejbal a pak na ženský basket,“ dodal Roman Kreuziger, který je jedním z prvních reprezentantů, kteří se na letošních olympijských hrách v českých barvách představí. 
Fotogalerie

 MKR na letišti v MoskvěAdam Lacko na letišti v Moskvětagy: Kreuziger, Křižák, Henke, Londýn, olympiáda, Lacko, MKR Technology, Smolensk, Rusko, tahače, truckracing, mistrovství, odlet, Ruzyně
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz