rss
PatRESS News

Zpět

Kříž se Štantejským získali na Božím Daru zlatý double

16. srpen 2015

Vítězná dvojice Michal Štantejský a Zdeněk Kříž Boží Dar - Rozhodli se zaútočit na celkové vítězství. Zdeněk Kříž a Michal Štantejský z týmu The North Face Czech Republic ovládli také třetí závod seriálu Rock Point - Horská výzva. Po červnovém prvenství v Krkonoších, vyhrála tahle dvojice i zastávku v Krušných horách. Tentokrát ale vítězové přiběhli jen se čtyřminutovým náskokem.
            “Měli jsme trochu složitější podmínky - nahoře byla mlha a my jsme na jedné pastvině po třetí občerstvovačce ztratili značku a nebyli schopni ji najít, takže jsme tam strávili poměrně dost času. O co jsme vedli, o to jsme bohužel přišli. Ztratili jsme určitě přes půl hodiny. Zpátky jsme se vrátili až na nějaké sedmé osmé místo, takže jsme zahájili stíhačku, ze které jsme teda dost vyřízení, ale vyhráli jsme a to je hlavní,” popsal situaci Zdeněk Kříž, který se do čela na třiašedesátikilometrové trase Long dostal až v samotném závěru. “První dvojici jsme doběhli před Klínovcem. Během výběhu jsme náskok trochu navýšili, ale měli jsme strach, co s námi udělá závěrečný seběh do cíle, protože jsme byli už dost prošití. Dopadlo to krásně a máme díky tomu parádní ráno,” doplnil druhý z vítězného dua Michal Štantejský, když dvojice cílovým prostorem proběhla po šesti hodinách a sedmačtyřiceti minutách.
            Zatímco jako vítězové v Krkonoších měli hodinový náskok, tentokrát na ně druzí v pořadí ztratili pouhé čtyři minuty. Ze stříbra měli radost Jakub Honner a Petr Lukosz. “Pro nás je to výhra. To, že jsme byli od třetí občerstvovačky v čele, protože kluci zakufrovali, jsme ani nevěděli. Došlo nám to, až když nás před posledním kopcem předhonili, ale vrásky nám to rozhodně nedělá, protože zatímco my šli na doraz, oni šli dvakrát rychleji. Jsou jako z jiné planety, takže stříbro je pro nás prakticky vítězství,” usmál se Jakub Honner z týmu Nicotrans a.s..
            Bronz na královské dlouhé trati brali Strakoničtí dudáci, tedy Jindra Králík a Petr Dvořák. Jen těsně pod stupni doběhla dvojice Medaři s litoměřickým policistou Tomášem Liscem a jeho parťákem Davidem Kopalem. “Je to pro nás historické umístění. Stále ale jdeme nahoru. Minule jsme už byli pátí a tentokrát čtvrtí. Doufáme, že to bude ještě lepší, i když vážně nevím, zda by se to mohlo povést už na Šumavě. Rádi bychom ji dali, ale bude těžká, nicméně jednou si snad na bednu sáhneme,” věří Tomáš Lisec.
            Přestože Krušné hory mají být co do profilu jednou z těch “papírově” lehčích zastávek, závodníci rozhodně neměli snadnou úlohu. Jen chvíli po půlnočním startu se spustil vytrvalý déšť doplněný o hromy a blesky. Paradoxně déšť nikomu příliš nevadil. “Zem byla vyprahlá a po těch parných dnech to přišlo vhod. Nebylo to nijak nepříjemné, spíš dokonce naopak. Z čeho jsem ale měla strach, tak z blesků. Přeci jen se člověk bál, aby do něj na hřebeni neuhodilo,” přiznala členka vítězného mix týmu Marie Jiřičková, která si doběhla s Jardou Jislem pro další vítězství, čímž se stává letošní nejúspěšnější dvojkou. Cílem na Božím Daru mix tým proběhl v absolutním devátém nejrychlejším čase. “Byl jsem slabší, Maruška nás táhla,” přiznal s úsměvem Jarda Jisl.
            Úctyhodný výkon předvedli i další - nejrychlejší dogtrekař Martin Jiřík doběhl se svým psem jen lehce po sedmi hodinách ve čtvrtém absolutním čase. “Bouřka byla hodně nepříjemná. Kousek vedle nás udeřil blesk. Pejsek se hned stáhnul za mě a málem mě vzal k zemi. Déšť byl ale příjemný, stejně bychom byli zpocení, takže o nic nešlo. Celý závod byl jinak v pohodě a až na Klínovec mě pejsek táhnul,” sdělil Martin Jiřík jako nejlepší muž se psem. Ženskou kategorii dogtrekingu vyhrála Kateřina Trněná.
            To ženy Martina Stehlíková a Romana Lubinová dokázaly pořádně zatopit celému panskému plénu. Se sedmým nejrychlejším časem zvítězily zcela jednoznačně v kategorii žen. “Ano, těší mě to, že za nám zůstává tolik chlapů, ale přece jen je to sranda. Baví nás takhle běhat. Ranní svítání mi vždycky dodá strašně energie a noční běh je něco jiného. S tou bouřkou to bylo trochu romantické, ale na hřebenech musím přiznat, že jsme se bály,” netajila se členka zlatého týmu KrušnoHolky Romana Lubinová.
            Do Krušných hor dorazilo přes šest stovek odvážlivců. Ti si to tradičně mezi sebou rozdali na třech trasách. Pět minut před páteční půlnocí vyběhli ti nejzkušenější na trasu Long vedenou z Božího Daru na Abertamy, Jáchymov, Krásný Les, Stráž nad Ohří a přes Háj na Klínovec a do cílového Božího Daru. Střední Half (37 km) a krátká trasa Short (16 km) startovala už za sobotního dopoledne. Na každé trati účastníci soutěžili vždy v pěti kategoriích - muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen.
            Střední trať mezi muži ovládl Rosťa Štefánek s Josefem Procházkou, mezi ženami Markéta Nešetřilová s Magdou Novákovou a v mixech zaběhli nejrychleji Petra Kavijová s Janem Jirotkou. Se psem doběhli jen kousek od sebe Miloš Brichta a Veronika Tuhovčáková, kteří na zdolání střední trasy potřebovali tři a tři čtvrtě hodiny. Naopak jen lehce přes hodinu a půl stačilo na vítězství Gabriele Markové s Petrem Jánským, kteří jako mix tým byli nejrychlejší dvojicí na krátké trati. Za nimi doběhli nejrychlejší muži Adam Nedvídek a Jiří Vašíček. Holubí letka ve složení Lenka a Markéta Macholdová získala zlato v ženské třídě. Čtyřnohého mazlíčka na nejkratší distanci nejrychleji vedla Jaroslava Kadlecová, mezi muži pak Michal Marcel. “Všichni si zaslouží velké poděkování za předvedené výkony a to nejen závodníci, ale i celý náš realizační tým včetně partnerů. Příkladná je i spolupráce s vedením města. Co mě mrzelo, že nám někdo v určitých pasážích přeznačil trať, a tak někteří závodníci trochu bloudili. Bohužel s tímto dokážeme jen těžko bojovat. Značení sice probíhá den před závodem, ale jelikož se pohybujeme v přírodě, kam nemůžeme přímo před samotným závodem zajet a celou trasu znovu překontrolovat, musím apelovat na závodníky, aby více používali mapy, které dostávají, což je asi jediná šance jak jít bez komplikací. Až na problémy s nějakým záškodníkem jsem s celkovým průběhem spokojený a rád pozvu milovníky horského běhu na závěrečný díl seriálu na Šumavu, která je na programu 9. a 10. října,” shrnul závodní část třetí zastávky v Krušných horách ředitel závodu Pavel Zitta.
            Na Božím Daru se ale rozdávala radost i mimo vítězné kategorie. V rámci akce se šel nesoutěžní šestnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek ze startovného pořadatelé věnovali malému Matěji Židlickému, který od narození trpí neuro-genetickým onemocněním zvané Angelmanův syndrom. “S tímto benefičním pochodem jsme začali letos a polovinu startovného vždy věnujeme na léčbu či léčebné prostředky vytipovaného malého človíčka v lokalitě závodu. Tentokrát jsme udělali výjimku a věnovali úplně celé startovné ve výši 4 650 korun. Věřím, že se účast na pochodech bude zvyšovat a my budeme přispívat stále vyššími částkami,” přeje si ředitel Rock Point - Horské výzvy Pavel Zitta.

>>Fotogalerie


          Při Horské výzvě běžci detailně poznali krásy Krušných hor. Jen těsně pod pódiem skončil litoměřický Tomáš Lisec s kolegou Davidem Kopalem.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Šumava, Boží Dar, Krušné hory, Krkonoše,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz