rss
PatRESS News

Zpět

Krkonoše dostávají na poslední chvíli ještě lepší trasu

6. září 2019

Rock Point - Horská výzva v Krkonoších. Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz Pec pod Sněžkou – Tak přece jen bude krkonošská výzva atraktivnější! Pouhé dva týdny před startem poslední bodované zastávky seriálu Rock Point – Horská výzva se pořadatelům povedl velký „majstrštyk“ a správa KRNAPu dokázala, že obě strany mohou za všech okolností najít společnou řeč, ze které však nejvíc budou těžit účastníci. Ti navíc stále ještě mohou stihnout výhodnou registraci, která končí v pondělí večer.
            „Dlouho jsme se snažili o co největší atraktivitu závodních tras v Krkonoších, ale s vedením KRNAPu jsme jen těžko hledali společnou řeč a dlouho nám trvalo, než jsme připravili letošní tratě. Teď ale došlo k dalším změnám, za které musím správě KRNAPu poděkovat nejen za vstřícnost, ale především za jejich rychlost. Věřím, že z této změny budou mít běžci sakra radost,“pronesl k aktuálnímu dění Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.
            O co vlastně šlo? Na již připravené a schválené trase se začalo nečekaně asfaltovat.„Pro nás to byl další velký šok. Šel jsem pro závodníky zaznamenávat trasu, ale najednou se nestačím divit. Na cestě ze Spáleného Mlýna ve směru na Pomezní Boudy se asfaltovalo. Bylo to tak čerstvé, že asfalt byl ještě žhavý.  Hned jsme situaci začali řešit,“sdělil autor závodních trasa a zkušený horský běžec Pavel Brýdl, který je ambasadorem závodu Rock Point – Horská výzva v Krkonoších.
            I přes předchozí dlouhé průtahy se vedení KRNAPu v očích pořadatelů blýsklo a schválilo změnu trasy mimo nově vyasfaltované úseky. „Reakce byla opravdu velmi rychlá a za tak vstřícný krok jsme opravdu všichni rádi. Dlouhodobě se totiž snažíme připravovat zajímavé trasy a zejména minimalizovat množství asfaltových úseků, takže jsme rádi, že další nepřibyl a můžeme v naší myšlence pokračovat a běžcům nabídnout aktuálně co nejatraktivnější tratě, na kterých ale do budoucna budeme chtít pracovat a ještě je vylepšit,“ podotkl Pavel Zitta.
            Nečekané asfaltování tak závod přivede do míst, která už dříve ambasador závodu Pavel Brýdl navrhoval. „Ano, našli jsme společnou řeč a KRNAP nás pustil cestou na Černou horu. Pokud to tedy shrnu, letošní trať bude opravdu hodně výživná, co se kopců týče. Naplňujeme tedy hlavní myšlenku, že závod bude skutečnou výzvou,“ měl ze změn radost Pavel Brýdl.
            Rock Point – Horská výzva se v Krkonoších odehraje 20. a 21. září. Jde o poslední bodovanou zastávku letošního 9. ročníku, takže každý má možnost získat poslední cenné body do celkového hodnocení a tím ještě ovlivnit konečné pořadí. Na webu závodu viz www.horskavyzva.cz/registracenavíc stále běží výhodná on-line registrace, která se uzavře v pondělí 9. září ve 22 hodin. I nadále se však bude možné přihlásit a to na místě v den konání závodu. Pro závodníky jsou připraveny tři délky tras o délce Long 66 km, Half 31 km a Short 17 km. Seriál ale skončí až v říjnu na Pálavě (12.10.), kde je mimo bonusového závodu připraveno především slavnostní vyhlášení takřka uplynulého ročníku s oblíbenou afterparty.

tagy: RP-HV2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta

Doktor Rousek vyhrál s parťákem Krkonošskou výzvu.

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz