rss
PatRESS News

Zpět

Krkonoše vyzývají běžce už tento víkend

7. srpen 2014

Běžci si pořádně musí nastudovat trasu. Pec pod Sněžkou - Je to tu! Závěrečný závod série Rock Point - Horská výzva odstartuje v Krkonoších už tento víkend. Do posledního dílu celého seriálu horských běhů a trekingu dvojic vyběhnout účastníci v Peci pod Sněžkou tradičně pět minut před páteční půlnocí a následně v sobotu dopoledne.
            Do Krkonoš míří na osm set běžců, kteří jsou předem registrovaní, další se ale stále mohou zapsat na přímo na místě. Odvážné borce čekají tři náročné, ale atraktivní trasy. Nejdelší sedmašedesátikilometrová trať (Long), která startuje v pátek před půlnocí, zavede atlety do Špindlerova mlýna, přes Horní Mísečky na Labskou boudu, dále kolem Davidovy a Lužické na Luční Boudu, následuje Výrovka a smyčka kolem Pece pod Sněžkou - Růžohorky, Janovy Boudy, Zvonička, Thamovy Boudy, Javoří Mlýn ve Velké Úpě a už cíl právě v Peci. Na trase čeká pětice občerstvovacích stanic ve Špindlerově mlýně, na Labské a Luční Boudě, v Peci pod Sněžkou a na soutoku Úp. 
            Další vlny na střední a krátké trase odstartují se sobotním dopolednem. Half hromadně vybíhá v devět, Short o hodinu později. Poloviční trasa se se svými třiatřiceti kilometry vyhýbá smyčce na přes Vrbatovu a Labskou Boudu.. Běžci ze "Špindlu" zamíří rovnou k Luční boudě. V závěru chybí i oklika přes Velkou Úpu. Právě na tu se vydají účastníci na nejkratší sedmnáctikilometrové cestě. "Oproti našemu původnímu záměru jsme museli trasy upravovat, protože se nám nepodařilo od KRNAPu získat patřičná povolení pro vstup do některých prvních zón, včetně vrcholu Sněžky, na který jsme se všichni těšili a právě proto i dlouho věřili, že souhlas získáme. Velkým přáním je, že se nám pro příští rok správu parku podaří přesvědčit, že přechodem nejvyšší české hory přírodě nechceme jakkoli ublížit," neztrácí naději hlavní pořadatel Rock Point - Horské výzvy Pavel Zitta, když připomněl, že celý seriál je součástí rozsáhlého projektu Green Way, který naopak českým horám pomáhá od odpadků a podílí se na osvětě spojené s problematikou znečišťování přírody.
            Závodní dvojice na všech tratích startují v klasických čtyřech kategoriích - muži, ženy, mix a dogtreking. Na místě, tedy v areálu celého zázemí na parkovišti Kaplička, během soboty nebude chybět ani občerstvení, doprovodný program a zábavné hry pro děti. Vyhlášení vítězů je naplánováno kolem 16 hodiny, ale hudební produkce se rozjede už ve 13:30 hodin. Návštěvníci si v průběhu celého odpoledne mohou užít vystoupení punkové a ska kapely Jo!Ska z České Skalice, ska a punkové sestavy 2h5-ka z Nového Města nad Metují a program uzavře poprocková grupa Too Late z Červeného Kostelce, která na pódium vyskočí kolem 17 hodiny. "Vstupné na doprovodný program je zcela zdarma. Zcela jistě se tu zabaví celé rodiny s dětmi, takže budeme rádi, když veřejnost přijde povzbudit sportovce a sama se pobavit," zve do Pece pod Sněžkou organizátor Pavel Zitta.
 
Rock Point - Horská výzva 2014 - Krkonoše - Program:
Pátek 8. 8.
23:55 - start závodu LONG
 
Sobota 9. 8.
09:00  - start závodu HALF
10:00  - start závodu SHORT
13:30 - Jo!Ska (ska-punk/Česká Skalice)
15:00 - 2h5-ka (ska-punk/Nové Město nad Metují)
16:00 - vyhlášení výsledků
17:00 - Too Late (rock-pop/Červený Kostelec)
(Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, zábavné hry pro děti.)

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Krkonoše,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz