rss
PatRESS News

Zpět

Krkonošská výzva opět pomáhá

12. červen 2015

Pec pod Sněžkou – A je to tu! Dnes pět minut před půlnocí a následně zítra dopoledne odstartuje druhý závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Běžci se tentokrát schází v Krkonoších, kde se stále v Peci pod Sněžkou zájemci k horskému běhu a trekingu dvojic mohou přihlásit.
 „Ti, kteří nestihli dokončit registraci on-line a dopředu se přihlásit určitě nemusí zoufat. Stále je možné registrovat se na místě v den závodu. Do Krkonoš jsme připravili také několik motivujících novinek. V rámci tohoto závodu je v ceně startovného výběr až z deseti jídel v cíli, nově jsme angažovali také dalšího fotografa pouze do cíle, který udělá každé dvojici cílové foto při doběhu a nově také v případě zájmu u nové finisherské plachty, která bude za cílem a bude nést popis závodu a před níž se může každý nechat takto po doběhu vyfotit na památku do alba,“ podotkl ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta s tím, že fotky budou k zakoupení po závodě na webu pořadatele společně s dalšími fotkami z trasy za symbolickou cenu 30,- Kč/ks v plném rozlišení.
 Na běžce čekají klasické tři délky tras Long (69 km), Half (33 km) a Short (16 km) a vypsaný je i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou na čtrnáct kilometrů. Na každé trati jsou dvojice rozděleny do kategorií – muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Pro diváky je připraven také ucelený doprovodný program s hudebním vystoupením kapel, či prezentací výrobků partnerů závodu.
 Stejně jako předchozí závod v Jeseníkách bude pomáhat i „krkonošská výzva“. „V rámci každého závodu vytipujeme jednoho človíčka, který je nějakým způsobem pohybově postižený a kterému věnujeme 50% ze startovného vybraného v rámci nesoutěžního Pochodu s Mixitkou, který se letos koná v rámci každého závodu,“ sdělil Pavel Zitta s tím, aktivní účastníci v Krkonoších tentokrát pomohou malému Kubíkovi Peckovi z nedalekého Libštátu. „Vybraná částka bude sloužit na rehabilitaci a další posun v boji se svalovou dystrofií, kterou trpí. Pokud by ale někdo chtěl Kubíka podpořit i jinak, než v rámci Pochodu s Mixitkou, můžete tak učinit skrze informace na jeho webových stránkách jakubpecka.cz, kde je veškeré info o možnostech pomoci, číslo účtu, či kontakt na jeho maminku,“ upozornil Zitta.
 Organizátoři závodem Rock Point – Horská výzva pomáhají nejen potřebným, ale vždy také dané lokalitě. I tentokrát se o značení trasy stará sdružení Progresím, které v rámci projektu Green Gay po závodě uklízí jak celou trasu, tak současně i další turisticky atraktivní místa. „Po našem závodě budou Krkonoše opět o něco čistější,“ dodal s úsměvem Pavel Zitta, který do Pece pod Sněžkou zve všechny milovníky pohybu v horách bez rozdílu věku či pohlaví.

Program Rock Point – Horská výzva Krkonoše:
pátek 12.6.:
23:55 – start závodu Long

sobota 13.6.:
09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 - 13:30 A.M.Úlet - dřevěný poprock
14:00 - 15:00 KATAPULT cover band
15:30 - 16:00 Single Malt - blues funky rock
16:00 - 17:00 Vyhlášení výsledků závodu
 

tagy: Rock Point, Horská výzva, běh, outdoor, hory, extrém, Krkonoše,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz