rss
PatRESS News

Zpět

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

19. září 2019

Běžci si o víkendu užijí Krkonoše. Pec pod Sněžkou – Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. - 21. 9.) se odehraje poslední bodovaná zastávka. Letošní 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu skončí už tradičně v Krkonoších, kde běžci mohu získat poslední body a tím zlepšit své celkové hodnocení. To bude vyhlášeno za měsíc na Pálavě při bonusovém běhu. 
                  „Jak už jsme dříve informovali, na poslední chvíli se nám podařilo udělat ještě několik změn na trati, díky kterým věřím, že letošní Krkonoše budou mít rozhodně víc šťávy. Zatím vnímám jen pozitivní reakce, ale nejvíce se těším na ty, které přijdou po závodě. Jsem si vědom toho, že to bude hodně těžký závod, ale trasa jako taková je nejlepší dle aktuálních možností. Co jsme mohli ovlivnit, se nám povedlo. Do Krkonoš se proto sám hodně těším,“je jako na trní Pavel Brýdl, vynikající běžec a zejména ambasador a autor závodních tratí nadcházející krkonošské zastávky.
                  Na běžce čekají obligátní tři délky tras - Long 66 km, Half 31 km a Short 17 km. Královská trať startuje pět minut před páteční půlnocí a stále je možné se na místě na kteroukoli trasu přihlásit. Standardně by ti nejrychlejší běžci Longu byli v cílovém prostoru v sobotu kolem sedmé hodiny ranní, ale změna podoby letošní tratě je cílovou Pecí pod Sněžkou provede už během noci. Long má totiž vizuální podobu osmičky. Pecí tudíž účastníci budou probíhat dvakrát. „To beru jako své vnitřní vítězství. Od začátku jsem byl zastáncem udělat Long na dvou různých okruzích s průběhem přes místo startu. Je to fajn z hlediska bezpečnosti a závodníci díky tomu mají možnost si připravit své občerstvení, případně nějaké věci na výměnu. V neposlední řadě je mohou povzbudit jejich blízcí a přátelé bez nutnosti někam dojíždět. No a to se povedlo,“ je spokojený ambasador Brýdl.
                  Mimo trojice standardních závodních tras je nachystán i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, který se v Krkonoších jde tradičně pro malého Kubíka Pecku. Ten od narození trpí svalovou dystrofií a příspěvek z poloviny startovného z pochodu je určený zejména na jeho rehabilitaci. „Rock Point - Horská výzva je pro mě už tradiční běžecký seriál, kde se potkává super parta organizátorů, běžců a jejich doprovod. Já osobně se nejvíce těším na tu atmosféru, která je u tohoto seriálu specifická, taková rodinná a to mám rád. Letošní Krkonoše vznikaly trošku hekticky, ale teď už jsou celé připravené před námi a účastníci mají opět šanci podívat se na krásná místa Krkonoš a přitom udělat něco pro sebe i pro druhé. Byla by škoda zůstat doma,“ zve na poslední zastávku zkušený běžec Pavel Brýdl.
                  Přestože je krkonošská štace poslední bodovanou, úplné finále Rock Point – Horské výzvy je na programu za měsíc na Pálavě (12. 10.), kde pořadatelé připravili v pořadí sedmý, nadstavbový závod. Ten už se nezapočítává do celkového ranku, ale bude předcházet slavnostnímu vyhlášen letošního 9. ročníku.
 
 

tagy: RP-HV 2019 Krkonoše
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta

Doktor Rousek vyhrál s parťákem Krkonošskou výzvu.

Ambasador Brýdl: Přírodu je třeba chránit“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz