rss
PatRESS News

Zpět

Lacko dal šéfovi k narozeninám vítězství

23. září 2012

Mario Kress a Adam Lacko
Zolder – Lepší dárek si šéf truckracingové stáje snad ani přát nemůže, než když jsou piloti na stupních vítězů a nejlépe na jejich samém vrcholu. Při deváté zastávce evropského šampionátu závodních tahačů v belgickém Zolderu se sen splnil přímo šéfovi severočeského týmu MKR Technology Mariu Kressovi. Na velmi úspěšnou sobotu jeho stáje navázala také neděle a v samotném závěru dne nechal Adam Lacko dokonce zahrát českou hymnu.
            „Zdá se, že by Mario měl mít narozeniny každý závodní víkend. Já mu říkal, že pro něj v neděli vyhraju,“ mrknul pilot Adam Lacko.
            Nedělní část zolderského podniku navázala na zdařilou sobotní. Hlavní závod se po super pole nesl takřka v duchu aktuálního žebříčku šampionátu. O prvenství se prala dvojice Hahn-Albacete a za nimi jeli „Severočeši“. Po velkém tlaku druhého Hahna si prvenství udržel Španěl Albacete. Bronz tentokrát vzal Markus Bösiger, za kterým byli seřazeni jeho kolegové Adam Lacko a Markus Oestreich. Už v tu chvíli byl původem německý konstruktér Mario Kress s víkendem spokojený, ale to ještě netušil, že pověstná třešnička na jeho dort teprve přijde.
            Během hendikepového závodu se sice Markus Bösiger po kolizi propadl v poli, ale dopředu se tlačil Oestreich a především Lacko. Ten se na dlouho usadil za vedoucího Fina Makinena. „Snažil se, abych ho nepředjel dokonce víc, než já na něj útočil. Nechal jsem ho vycukat a ve správnou chvíli jsem ho vyškolil,“ zářil nadšeně Lacko, který se sice dostal na vedoucí pozici, ale takřka hned na to na něj začal tlačit šampion Hahn, jež v sobotu překazil týmu MKR vítězný tripl. Tentokrát Hahn Lacka neobral. Jeho výborná jízda mu přinesla zlato, Hahn zůstal stříbrný a bronz vzal Albacete. Oestreich bodoval pátý a Bösiger pásku protnul třináctý. „Po sobotě jsem Jochenovi musel jít vynadat, že mi takový dárek překazil, když jsme mohli opět zaplnit celé pódium. V neděli už se zlepšil,“ zasmál se Mario Kress, kterému pod pódiem při přebírání cen v týmové soutěži přítomní dokonce zazpívali.
            Po Zolderu se Adam Lacko opět vrátil na průběžnou třetí příčku. I nadále vede Němec Hahn.
                       
Výsledky - 3. závod: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 3. Markus Bösiger (SUI), 4. Adam Lacko (CZE), 5. Markus Oestreich (GER) všichni MKR Technology, 10. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, DNF  David Vršecký (CZE) Buggyra,
 
4. závod - hendikep: 1. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 2. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 5. Markus Oestreich (GER), 13. Markus Bösiger (SUI) oba MKR Technology.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Zolder,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz