rss
PatRESS News

Zpět

Lacko dojel v Jaramě druhý

6. října 2012

V Jaramě nechybí ani hostesky
Jarama – Až v předposlední zastávce evropského šampionátu závodních tahačů ve španělské Jaramě se povedlo dvěma severočeským jezdcům v super pole překonat Antonia Albaceteho a do hlavního závodu odstartovat před domácím miláčkem. Senzace se ale nekonala, když se Albacete už na první rovince dostal zázračně na druhé místo za vedoucího Němce Hahna. Oba si už své pozice udrželi a pro severočeskou stáj MKR Technology zazvonil první kov v podobě bronzu. Ten druhý přišel vzápětí, když se o stříbro postaral v hendikepovém závodě pilot Adam Lacko.
            Pěkné nervy severočeským celkům přinesla už sobotní kvalifikace. Davidovi Vršeckému na Buggyře praskla nádrž a trať byla díky tomu místy silně od nafty. V době, kdy pilotům šlo o každou desetinu, znamenalo uklouznutí podstatnou ztrátu, což potkalo Švýcarského pilota hájící barvy české stáje MKR Markuse Bösigera. Zatímco jeho dva kolegové Lacko a Oestreich už měli účast v super pole vyjetou, Bösiger se do elitní desítky probojoval až v posledním možném měřeném kole, kde zajel pátý čas. Nejrychlejší desítka si to záhy rozdala o místa na startovním roštu. Němec Hahn byl opět suverénní a za něj se senzačně dostal Oestreich, Bösiger a teprve pak Albacete a Adam Lacko. Po startu hlavního závodu se překvapivě hned dostal Albacete na druhou pozici. Hahn vyhrál stylem start-cíl, když třetí příčku vybojoval Oestreich. Bösiger bodoval pátý a Lacko po tlačenici sedmý.
            Adam Lacko tak do hendikepového závodu startoval ze druhé příčky, o kterou se nenechal připravit, ačkoli zezadu na něj silně tlačila dvojka Hahn-Albacete. „Čekal jsem až přede mnou jedoucí Maďar Kiss udělá chybu, ale ona nepřišla. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, protože jsem moc dobře věděl, kdo je za mnou. Pěkně jsem se díky tomu zapotil,“ řekl Lacko, kterému se nepovedl start podle představ. „Kiss při zaváděcím kole jel strašně pomalu, na poslední chvíli jsem podřadil, čímž samotný start nebyl tak svižný a já o svoji pozici na chvíli přišel. Naštěstí jsem si ji hned vybojoval zpátky,“ oddechl si stříbrný Lacko, jehož kolegové Oestreich a Bösiger dojeli na pátém, resp. šestém místě. Bod za desáté místo si vybojoval David Vršecký, za kterým byli poskládáni zbývající čeští piloti Vojtíšek a mladý Matějovský.
 
Výsledky - 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER), 5. Markus Bösiger (SUI), 7. Adam Lacko (CZE) všichni MKR Technology, 12. David Vršecký (CZE) Buggyra, 14. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, 15. Michal Matějovský (CZE) Buggyra.
 
2. závod - hendikep: 1. Norbert Kiss (HUN) Frankie Oxxo Truck Racing, 2. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 5. Markus Oestreich (GER), 6. Markus Bösiger (SUI) oba MKR Technology, 10. David Vršecký (CZE) Buggyra, 11. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, 12. Michal Matějovský (CZE) Buggyra.
 
Fotogalerie
 


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Jarama,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz