rss
PatRESS News

Zpět

Lacko je historicky prvním zahraničním vítězem Španělského poháru

9. října 2013

Adam Lacko se stal vítězem Španělského poháru.
Jarama/Židovice - Adam Lacko se jako první Čech stal celkovým vítězem Španělského poháru závodních tahačů. Vůbec poprvé v historii slaví prvenství nešpanělský jezdec. Pilot severočeské stáje MKR Technology za sebou přitom nechal několikanásobného držitele titulu a letošního horkého adepta na Evropský titul Antonia Albaceteho.
            "Je to velký úspěch. Dosud se nic podobného nikomu nepodařilo. Španělského poháru jsem se účastnil již šestkrát a po pěti druhých místech jsem konečně dosáhl na zlato. Titul potěší o to víc, když víte, že Antonio míří za postem evropského šampiona. Kdo si může říci, že v národní soutěži celkově porazil evropského mistra?" mrknul Adam Lacko hájící barvy severočeské stáje MKR Technology.
            Závody tahačů jsou na Pyrenejském poloostrově velmi populární a divácky navštěvované. "Atmosféra ve Španělsku patří během závodů k těm nejlepším. Strašně rád ve Španělsku závodním. Lidé to tam opravdu hodně prožívají, fandí, skandují, rádi se s vámi fotí. Tolik autogramů jako tam nerozdám nikde jinde," popsal fakt Adam Lacko, když připomněl, že třeba v Jaramě nikdy nechybí skupinka fanoušků, která jako fandící prostředek používá řev motorové pily. "Nebojte, řetězy na nich ale nejsou. Jde jen o ten typický zvuk, který motorovka dělá. Neumím si představit, že by tam nebyli. Patří to k tomu," usmál se Lacko.
            Španělský pohár je soubor osmi závodů jedoucích se letos na okruhu v Navaře a v Jaramě. Účastní se ho nejen někteří piloti evropského šampionátu, ale především španělští jezdci. Startovní pole je tak ve Španělsku nejpočetnější ze všech závodů seriálu. V uplynulých letech pohár nepoznal jiného vítěze než Antonia Albaceteho. Letos byl španělský miláček pokořen. 


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Jarama, Španělský pohár,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Van den Brink vyhrává poslední etapu Silk Way Rally

Kamion MKR v předposlední etapě těsně pod pódiem

Van den Brink na Silk Way tentokrát osmý

Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz