rss
PatRESS News

Zpět

Lacko na Jaramu nezanevřel

16. června 2012

V Misanu se Lacko smál s Rudou, ve Španělsku už důvod neměl.
Jarama – Na jaramskou zastávku evropského poháru závodních tahačů dlouho nezapomene pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko. Nejen, že ho při závodech trápila technika, ale ještě před samotným začátkem zažil několik dramatických chvil, včetně okradení falešnými policisty. Strašit ho může navíc fakt, že historicky poprvé se šampionát pojede dvakrát na stejné trati, takže se Lacko do španělské Jaramy letos bude muset ještě vrátit. I přesto na tento okruh nezanevřel.
            Španělské peripetie odstartovaly už v letadle, kterému nefungoval jeden z motorů. „Kvůli nefunkčnímu motoru nás vrátili z ranveje, ale tím stejným letadlem jsme pak stejně nakonec odletěli,“ podotkl Adam Lacko, jehož zážitky v letadle ani zdaleka neskončily. Během přistání jeden z cestujících omdlel a na palubě opět začaly probíhat scény jak z amerického filmu. „Asi hodinu jsme zůstali na ranveji a po palubě pobíhali zdravotníci. Další hodinu jsme pak rolovali. Byl to opravdu dlouhý let,“ vylíčil Lacko.
            Pokud by si někdo pomyslel, že zpestřujících událostí během cesty už je dostatek, šeredně by se spletl. Ta největší přichází na cestě z letiště na závodiště a opět by se hodila do pera hollywoodského scénáristy. Na silnici Lackův vůz zastavili policisté, kteří vypadali doslova jak skuteční. „Měli kompletní uniformy včetně bouchaček. Ani ve snu by mě nenapadlo, že jsou falešní. Ptali se, odkud jsme a jestli nevezeme nějaké drogy. Chtěli vidět naše pasy a čuchali k peněženkám. Peníze si vzali s tím, že zkontrolují, jestli jsou pravé. Pak ale naskočili do auta a odjeli. V tu chvíli nám to došlo,“ popisuje Lacko nepříjemnou situaci, během které přišel v přepočtu o patnáct set eur. „Můžu být rád, že mi vzali jen peníze. Člověk má prostě smůlu, okrást vás ale mohou kdekoli. V novinách jsme si pak přečetli, že na to v půjčovnách aut upozorňují. Nám nic neřekli, takže nás ani nenapadlo, že vás okrade někdo, kdo vypadá jako policista,“ dodal Adam Lacko.
            Nepříjemnosti však pokračovaly také na okruhu. Ty už ale řešili neúnavní mechanici a vylepšovala je Lackova jezdecká schopnost. Hned po druhém měřeném tréninku museli mechanici měnit motor. Tak tak stihl Lacko odstartovat v kvalifikaci, kde zajel čtvrtý nejlepší čas, avšak těsně před závodem praskla hadice od serva a Lacko musel vyjíždět z pit lane. Přestože se z posledního místa dokázal dostat až na osmou příčku, dvě kola před cílem mu bouchlo servo a klasifikovaný byl jako osmnáctý. Mechanici vše stihli opravit opět na poslední chvíli, takže jezdec z Frenštátu znovu vyjížděl až z pit lane. Tentokrát se dokázal probojovat na senzační pátou pozici. Chuť si trochu spravil v neděli čtvrtým místem v hlavním závodě. Předchozí zastávka v Misanu mu ale co do čtvrtých míst byla osudná, takže se český pilot opět nejvíc těší na pódium. „Už by to chtělo slyšet zase zacinkání kovů. Teď ve Španělsku se na mě lepila smůla od začátku do konce. Nyní míříme do francouzského Nogara, což je pro Renault domácí okruh. Je to tedy důležitý podnik a musíme udělat maximum, abychom zajeli co nejlepší výsledek,“ dodal Adam Lacko odhodlaně s tím, že na Jaramu nezanevřel. „I přesto, co mě tam potkalo, to tam mám rád. To, že tam pojedeme letos ještě jednou, neřeším. Těším se naopak na každý další souboj,“ mrknul rodák z Čeladné Adam Lacko.

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Jarama,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz