rss
PatRESS News

Zpět

Lacko na Nürburgringu odstartuje z druhé příčky

13. července 2012

Adam Lacko na Nürburgringu
Nürburgring – Z druhé příčky odstartuje sobotní hlavní závod šesté zastávky evropského šampionátu závodních tahačů pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko. Na okruhu německého Nürburgringu totiž program odstartoval už páteční kvalifikací. V té sice český pilot Lacko zajel třetí nejlepší čas, ale Hahnova penalizace ho poslala na druhou příčku.
            Rozhodující super pole, které určuje pořadí na startovním roštu, o jedinou setinu před úřadujícím mistrem Jochenem Hahnem vyhrál Španěl Antonio Albacete. Pět desetin pak ztratil jezdec MKR Technology Adam Lacko a hned v nejlepším čase za ním zajel jeho týmový parťák Markus Oestreich. David Vršecký na Buggyře skončil pátý, když třetí z trojlístku MKR Švýcar Markus Bösiger měl sedmý čas.  
            Hahn si ale díky penalizaci z předchozího dílu v anglickém Doningtonu vysloužil posun na startovním gridu o tři příčky dozadu, takže vyjíždět bude ve skutečnosti až z páté pozice. Lacko s Albacetem odstartují z první lajny, když ze druhé vyjedou Oestreich s Vršeckým. „Před námi jezdí gétéčka, která používají úplně jiné pneumatiky, což je znát i na trati než se ojezdí těmi našimi. S každým kolem se proto jelo líp a líp, zatímco jindy je to přesně naopak,“ podotkl Adam Lacko z MKR Technology.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz