rss
PatRESS News

Zpět

Lacko otevřel šampionát bronzem, který hned postříbřil

12. května 2012

Adam Lacko v Istanbulu slavil
Istanbul – Hned v prvním dnu Evropského šampionátu závodních tahačů vybojoval český tým slavnostní pódium. A to hned dvakrát a vždy u toho byl Adam Lacko ze severočeského týmu MKR Technology. V tureckém Istanbulu nejprve v hlavním závodě vyskočil na bronzovou příčku a v následující hendikepové jízdě už bral stříbrnou.
            Úvodní závod za plný počet bodů přitom co do sestavy na stupních vítězů doslova kopíroval celkové výsledky loňského šampionátu, když zvítězil Němec Hahn před Španělem Albacetem a právě třetím Lackem. Že hlavní konkurence českého týmu přes zimní pauzu opravdu neusnula na vavřínech, napověděly už výsledky měřeného tréninku a kvalifikace, kterým dominoval právě úřadující šampion Jochen Hahn s vicemistrem Albacetem. Jaké si elitní pětka vyjela startovní pozice v „super pole“, ty jí zůstaly i po prvním hlavním závodě. Kolegové ze severočeské stáje MKR Technology tak přijeli od třetího místa poskládaní za sebou v pořadí Lacko, Bösiger a Oestreich. „Musím přiznat, že to byl na úvod šampionátu poměrně nudný závod. Hahnovi se s Albacetem podařilo jednoduše hned ujet a mně to po třech kolech začalo trochu klouzat, takže jsem si pozici spíš hlídal,“ popsal úvodní jízdu  bronzový pilot MKR Technology Adam Lacko.
            Do druhého hendikepového závodu o poloviční body si opět elitní osmička zrcadlově vyměnila svá místa, takže diváci už sledovali atraktivnější souboje. V polovině závodu to vypadalo na zlatý double, který zamíří do Čech, ale Hahn si opět počínal velmi suverénně a nakonec se dostal před oba vedoucí jezdce týmu MKR Lacka s Oestreichem. Oestreich se v poslední zatáčce dostal do kolize a o bronz nakonec přišel. Lacko stihl svoji sobotní pozici postříbřit. Druhé vítězství vybojoval Jochen Hahn. „Jochen jel doslova jak po kolejích. Hlavně jsem si všiml, že mu předek drží jak přibitý, takže tím hodně získával. My však můžeme být spokojeni a já obzvlášť. Dvě pódia na úvod nejsou vůbec špatná,“ shrnul úvodní den Adam Lacko.
 
Výsledky – 1. Pohárový závod: 1. Jochen Hahn (Ger), 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 4. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14, 5. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE) Buggyra.
 
2. Pohárový závod - hendikep: 1. Jochen Hahn (Ger), 2. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 5. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 7. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.

 Fotogalerietagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Istanbul,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz