rss
PatRESS News

Zpět

Lacko ovládl volné tréninky, v týmu MKR vládne výborná nálada

26. srpna, 2011

Most – Výborná nálada zatím panuje v týmu MKR Technology před víkendovými závody Mistrovství Evropy závodních tahačů na autodromu v Mostě. Radost z ní mohou mít především čeští fanoušci truckracingu. Židovická stáj totiž ovládla páteční volné tréninky. V obou jízdách byl navíc nejrychlejší aktuálně nejlepší český pilot Adam Lacko. Za sebou tedy vždy nechal i vedoucího muže evropského šampionátu Jochena Hahna.
            „Časy zatím nejsou špatné, ale přijde mi, že to vůbec nejede,“ prohlásil už po prvním volném tréninku s kamennou tváří Adam Lacko.
            Přestože prvních osm pilotů se v úvodním volném tréninku vešlo do vteřinového rozdílu, všichni tři piloti černo-červených renaultů severočeské stáje by tentokrát vyskočili na pomyslné podium. Za nejrychlejším Lackem byl druhý kolega Markus Bösiger a třetí Markus Oestreich.
            Švýcaru Bösigerovi pak mechanici museli měnit motor, takže do druhého „měřáku“ nenastoupil. Pro jejich radost však Lacko nejrychlejší čas znovu zopakoval. To už se rodák z Čeladné neubránil několika narážkám, na kolik ho ovlivnil vstup do manželství. Lacko se totiž od posledního závodu v ruském Smolensku stihl oženit. „To víte, manželka mě teď honí mnohem více, tak se to i musí někde projevit,“ zavtipkoval Lacko.
            I přes rekordně vysoké teploty, kdy se piloti i jejich realizační týmy doslova koupou ve vlastní šťávě, jsou všichni po prvních jízdách pozitivně naladěni.  „Pokud nám bude přát štěstí, tak se tu v Mostě může splnit ten velký sen, že naši piloti budou všichni najednou na stupních. Adam jede výborně, Bösi také a i Oese je spokojený. Nepředbíhejme, protože to štěstí budeme potřebovat, ale stát se to tu může,“ stočil oči k nebi manažer Franz Deckenbach.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Gerd Huzink skončil na 40. Dakaru sedmý

Předposlední den Dakaru je Huzink osmý

MKR Technology je po nejdelší etapě devátý

Van Kasteren start nestihl, Huzink bodoval pátý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz