rss
PatRESS News

Zpět

Lacko ovládl volné tréninky, v týmu MKR vládne výborná nálada

26. srpna, 2011

Most – Výborná nálada zatím panuje v týmu MKR Technology před víkendovými závody Mistrovství Evropy závodních tahačů na autodromu v Mostě. Radost z ní mohou mít především čeští fanoušci truckracingu. Židovická stáj totiž ovládla páteční volné tréninky. V obou jízdách byl navíc nejrychlejší aktuálně nejlepší český pilot Adam Lacko. Za sebou tedy vždy nechal i vedoucího muže evropského šampionátu Jochena Hahna.
            „Časy zatím nejsou špatné, ale přijde mi, že to vůbec nejede,“ prohlásil už po prvním volném tréninku s kamennou tváří Adam Lacko.
            Přestože prvních osm pilotů se v úvodním volném tréninku vešlo do vteřinového rozdílu, všichni tři piloti černo-červených renaultů severočeské stáje by tentokrát vyskočili na pomyslné podium. Za nejrychlejším Lackem byl druhý kolega Markus Bösiger a třetí Markus Oestreich.
            Švýcaru Bösigerovi pak mechanici museli měnit motor, takže do druhého „měřáku“ nenastoupil. Pro jejich radost však Lacko nejrychlejší čas znovu zopakoval. To už se rodák z Čeladné neubránil několika narážkám, na kolik ho ovlivnil vstup do manželství. Lacko se totiž od posledního závodu v ruském Smolensku stihl oženit. „To víte, manželka mě teď honí mnohem více, tak se to i musí někde projevit,“ zavtipkoval Lacko.
            I přes rekordně vysoké teploty, kdy se piloti i jejich realizační týmy doslova koupou ve vlastní šťávě, jsou všichni po prvních jízdách pozitivně naladěni.  „Pokud nám bude přát štěstí, tak se tu v Mostě může splnit ten velký sen, že naši piloti budou všichni najednou na stupních. Adam jede výborně, Bösi také a i Oese je spokojený. Nepředbíhejme, protože to štěstí budeme potřebovat, ale stát se to tu může,“ stočil oči k nebi manažer Franz Deckenbach.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz