rss
PatRESS News

Zpět

Lacko posbíral v Misanu brambory

20. května 2012

MKR Technology
Misano – Na vlně čtvrtých míst pokračoval český pilot Adam Lacko při druhém dnu druhé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů v italském Misanu. Dvě čtvrtá místa vybojoval nejen v sobotní části, ale také v té nedělní. Na pódium ale vždy dokázal vyskočit jeho týmový parťák Markus Oestreich, kterému zacinkal bronz a na závěr i stříbro.
            Dopolední hlavní závod patřil Španělu Albacetemu, který dokázal ujet druhému Němci Hahnovi. Přestože lépe odstartoval český pilot Adam Lacko, nakonec se přes něj dostal právě jeho týmový kolega z MKR Technology Markus Oestreich. Třetí pilot MKR Markus Bösiger projel cílovou páskou sedmý. „Před závodem mi kluci museli měnit převodovku. Auto mi ale během závodu šlapalo výborně, takže i když jsem neměl úplně nejlepší startovní pozici, tak bronz je super,“ podotkl Markus Oestreich.
            V úvodním závodě pršelo a mokrá trať vydržela až do odpoledního hendikepu. Severočeští piloti tak světu ukázali, že na mokru jezdit umí a dosud velcí suveréni Hahn s Albacetem náhle měli plné ruce práce. Z první lajny odstartoval Bösiger a závod dlouho vedl, když na čele soupeřil s Vršeckým. Dopředu se dostali také Bösigerovi dva kolegové Lacko s Oestreichem, takže se na špici vytvořil kompletní severočeský kvartet. Bösiger se však propadl a dopředu se propracoval úřadující šampion Hahn. Cílem nakonec truckeři projeli v pořadí Vršecký, Oestreich, Hahn a Lacko. Bösiger dojel šestý. „O italském víkendu nejde říci nic jiného, než že byl doslova a do písmene bramborový. Skončit ve všech čtyřech závodech vždy čtvrtý sice tak špatné není, ale doufal jsem, že by mohla zacinkat také placka. Bylo k ní několikrát hodně blízko. Určitě to vyjde příště,“ shrnul závody na okruhu v Misanu pilot MKR Technology Adam Lacko.
 
Výsledky – 3. závod: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 3. Markus Oestreich (GER), 4. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology, 5. David Vršecký (CZE) Buggyra, 7. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 
Výsledky – 4. závod - hendikep: 1. David Vršecký (CZE) Buggyra, 2. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 4. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 6. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 
Fotogalerie

Ruda z Ostravy fandí MKR TechnologyMKR Technology

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Misano, Lacko, Oestreich,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz