rss
PatRESS News

Zpět

Lacko překonal všechny MANy a zvítězil v hlavním závodě

14. července 2012

Adam Lacko vyhrál na Nürburgringu
Nürburg – Na slavném Nürburgringu zahrála česká hymna. Hned v prvním hlavním závodě šesté zastávky evropského šampionátu závodních tahačů se o ni drtivým vítězstvím postaral Adam Lacko. Na pilota severočeské stáje MKR Technology byli krátcí i letošní suveréni na MANech Albacete s Hahnem. Tým MKR je na nohou a radostí bez sebe, protože získal cenné zlato poprvé v letošní sezóně a navíc s takovou pompou.
            „Říkal jsem si, že to bude těžký závod, ale nakonec to bylo lepší, než jsem doufal. Albacete se přede mnou držel nějaká čtyři kola. Byl viditelně pomalejší. Nejprve jsem si počkal, první pokus pak nevyšel, ale napodruhé jsem se před něj už dostal. Pak už jsem si vytvářel náskok, ale pořád jsem musel myslet na to, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu. No, a neudělal,“ měl v cíli radost jezdec severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko.
            Lacko do hlavního závodu nastupoval po páteční kvalifikaci z druhé pozice. Před ním stál právě Španěl Antonio Albacete. Za hustého deště byl ale závod zahájen až po dvou zaváděcích okruzích. Lacko Albaceteho dokázal překonat a jel suverénně vstříc letošnímu prvnímu vítězství nejen pro sebe, ale také pro svůj tým MKR Technology. Na třetí místo se po souboji s Vršeckým dostal úřadující šampion Jochen Hahn. Smůlu pak měli Lackovi týmoví parťáci Markusové Oestreich s Bösigerem. Oestreichovi prasknul brzdový disk, takže pro něj závod předčasně skončil. Po závodě byla za předjíždění na žluté vlajce penalizována pětice jezdců včetně Markuse Bösigera. Ten se tak z páté příčky posunul na sedmou, což pro něj znamenalo start z první lajny v následující hendikepové jízdě.
            Odpolední hendikep byl tradičně hodně divoký. Na Nürburgringu je už takřka zvykem, že se start závodu opakuje a ani tentokrát se nestala výjimka. Kvůli silnému dešti byla trať natolik mokrá, že po několika okruzích byla řada jezdců víc mimo dráhu než na ní. Vážnější kolizi měl jen David Vršecký, který skončil po nárazu s Francouzem Janiekem. Severočeským renaultům naopak voda vyhovuje a posunovaly se dopředu. Jejich jízdu překazila právě červená vlajka. Po následujícím druhém odstartování hendikepu už všichni jeli mnohem opatrněji. Výsledky druhého závodu byly sestaveny v kombinaci dojezdu a času před restartem, což mnohé trochu zaskočilo. Zvítězil Albacete, před Němcem Körberem a třetím krajanem Hahnem. Trojici ze severočeského týmu MKR Technology Oestreichovi, Bösigerovi a Lackovi patřila pátá, sedmá a desátá příčka. „Musím se přiznat, že příliš nechápu, proč byl závod zastaven a znovu restartován, když na trati nikdo nepřekážel,“ podivoval se Markus Oestreich a podobně na tom byl i Lacko. „Nad některými rozhodnutími zůstává rozum stát, ale takový je truckracing,“ dodal Lacko, který věří, že i v nedělní části se podaří pro tým MKR získat další zlato.
 
Výsledky - 1. závod: 1. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 7. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 24. Markus Oestreich (GER) MKR Technology.
 
2. závod - hendikep: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Gerd Körber (GER) Team Schwaben Truck, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 5. Markus Oestreich (GER), 7. Markus  Bösiger (SUI), 10. Adam Lacko (CZE) všichni MKR Technology.
Fotogalerie

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz