rss
PatRESS News

Zpět

Lacko se radoval ze zlata, Oestreich ze stříbra

18. září, 2011

Zolder - Už to vypadalo na stejný průběh jako při předchozích závodech v Mostě. Také nedělní rozhodující kvalifikaci tentokrát při osmé zastávce Mistrovství Evropy závodních tahačů na okruhu v belgickém Zolderu ovládly všechny tahače severočeského týmu MKR Technology. Další triple ale nezískaly, ačkoli k němu měly velmi blízko. V neděli se i přesto v týmu slavilo a to zejména díky zlatu Adama Lacka.
Po nedělním dopoledním super pole v MKR zavládla obrovská radost. Do hlavního závodu černo-červené tahače startovaly z prvních tří míst. Nastartovanou euforii už ale v první zatáčce přibrzdil znovu šampion Albacete. Ten se dostal hned před dva jezdce a následně i před vedoucího Oestreicha. Následující „drive through“ pro Adama Lacka znamenala jeho posun až na osmou pozici. Z vítězství se radoval Albacete, stříbrný byl Lackův týmový parťák Markus Oestreich a bronz bral David Vršecký, který za sebe posunul severočeského konkurenta Markuse Bösigera. „Albacete využil momentu, kdy na trati zavlály žluté prapory a celkem sporně poodskočil. Nicméně stříbro je stříbro, ačkoli jsme měli na víc,“ řekl Markus Oestreich z týmu MKR Technology.
            V odpoledním hendikepu si nejrychlejší osmička opět zrcadlově otočila své pozice. Adam Lacko jel suverénně a zvítězil stylem start cíl, když za ním dojel překvapivě Gerd Körber, který druhou příčku udržel před dotírajícím Španělem Albacetem. Markus Bösiger bodoval sedmý a s technickými potížemi dojel Markus Oestreich osmnáctý. „Tentokrát to nemělo chybu. Měl jsem výbornou startovní pozici, kterou jsem už jen hlídal. Naštěstí se to obešlo bez většího tlaku zezadu, takže nakonec mám i z Zolderu radost,“ dodal zlatý pilot Adam Lacko.
            Mezi týmy nejprve vládl MKR a v hendikepu jeho juniorský projekt, takže se Severočeši opět přiblížili celkově vedoucímu týmu Cepsa/Bernau. „Nedařilo se nám úplně tak, jak jsme si představovali, nicméně nakonec rozhodně nemůžeme být zklamaní. Po různých peripetiích se nám podařilo sbírat potřebné body a snížit náskok konkurentů. Závěr sezóny bude díky tomu hodně napínavý, ale věřím, že se ho podaří strhnout na naši stranu,“ neztrácí nikdy optimismus šéf stáje MKR Technology Mario Kress, jehož svěřenci Lacko a Oestreich jsou na průběžné třetí a čtvrté pozici mezi jednotlivci a v soutěži týmů patří jeho ekipě druhá pozice.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz