rss
PatRESS News

Zpět

Lacko slaví výhru i na Nürburgringu

13. července 2013

Adam Lacko s mechanikem Jaroslavem Beruškou.
Nürburgring – Na Nürburgringu zahrála česká hymna a opět díky truckerovi Adamu Lackovi. Pilotu severočeské stáje MKR Technology se v úvodním dnu páté zastávky evropského šampionátu závodních tahačů maximálně vydařil hendikepový závod, po kterém se radoval z dalšího letošního suverénního vítězství.
            „Myslím, že to není nejhorší. Vyjet si na Nürburgringu pěkné první místo rozhodně moc potěší. Vždyť je to jeden z největších závodů celé sezóny a stát na prvním místě tam, kde před týdnem stáli piloti formule 1, je hodně příjemný pocit,“ umíval se spokojeně zlatý pilot Adam Lacko.
            V sobotu si na německém okruhu jezdci museli trochu přivstat. Hlavní závod startoval jen chvíli po deváté hodině, tedy v době, kdy se většinou jezdí jen zahřívací kola. Piloti MRK po páteční kvalifikaci vyjížděli oba ze třetí řady. Po úvodních melách se pořadí trochu promíchalo. Do čela se dostal Jochen Hahn, který na domácí scéně získal parádní zlato. Na pódiu ho doprovodili druhý Albacete a třetí Vršecký. Markus Bösiger bodoval pátý a Adam Lacko osmý. Pořadatelé se přitom dopustili menšího faux pas. Pilotům šachovnicový prapor ukázali o kolo později. „Přišlo mi divné, že měl být cíl, ale přitom nikdo nemával, tak jsem stále jel, co to šlo, a využil jsem zvolnění Kisse, abych ho předjel. Jsem zvyklý, že dokud nejste odmávnuti, tak se pořád závodí. Chvilku jsme pak čekali, který ten výsledek bude vlastně správný. To kolo navíc ale nakonec jakoby nebylo,“ podotkl Lacko, který díky osmé příčce do hendikepu vyjížděl z první pozice. Vedle něj stál rychlý Maďar Kiss. „Na začátku jsme si mysleli, že Norbi bude velký problém, ale on se nakonec sám vyoutoval hned v prvním kole a díky tomu jsem si dojel pro to pěkné první místo. Povedlo se mi to stylem start-cíl. Po startu, kde byla pěkná mela, jsem pozici udržel a až do cíle si ji s přehledem kontroloval. Byla to pěkná sobota,“ uzavřel spokojeně první část víkendu Adam Lacko.
            Rodáka z Čeladné na stupních doplnil podruhé stříbrný Albacete a někdejší parťák Markus Oestreich. Lackův současný týmový kolega Markus Bösiger protnul pásku jako šestý.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 3. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 4. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 5. Markus Bösiger (SUI/Renault), 8. Adam Lacko (CZE/Renault) oba MKR Technology, 11. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.
 
2. závod – hendikep: 1. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 2. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 4. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 6. Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, DNF: Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz