rss
PatRESS News

Zpět

Lacko stál na Nürburgringu na místě Vettela

15. července 2013

Nürburgring - Pouhý týden po zastávce šampionátu Formule 1 se na Nürburgring proháněly závodní tahače. Jejich sezóna mistrovství Evropy se na německém okruhu lámala ve své polovině. Truckeři tak za sebou mají pět z deseti podniků. Piloti severočeské stáje MKR Technology si pro šéfa stáje, německého konstruktéra Maria Kresse, přáli maximálně zazářit, nakonec si z nejnavštěvovanějšího okruhu jedno vítězství odváží Adam Lacko.
                "Nějaké body jsme sice nasbírali, ale kdyby to bylo lepší, určitě bychom byli všichni mnohem spokojenější. Sobota se celkem povedla, ale v neděli nás trochu provázela smůla,“ podotkl jezdec MKR Technology Adam Lacko.
                Nürburgring bývá pojat vždy velkolepě. Program mají truckeři rozepsaný už od čtvrtka. Kvalifikace na sobotní hlavní závod se jela už v pátek. V ní si "Pole position" nejrychlejším časem zajistil Španěl Antonio Albacete. Trucky týmu MKR pak vyjížděly oba z třetí řady. V závodě se po úvodních melách pořadí trochu promíchalo. Do čela se dostal Jochen Hahn, který na domácí scéně získal parádní zlato. Na pódiu ho doprovodili druhý Albacete a třetí Vršecký. Markus Bösiger bodoval pátý a Adam Lacko osmý. Pořadatelé se přitom dopustili menšího faux pas. Pilotům šachovnicový prapor ukázali o kolo později. „Přišlo mi divné, že měl být cíl, ale přitom nikdo nemával, tak jsem stále jel, co to šlo, a využil jsem zvolnění Kisse, abych ho předjel. Jsem zvyklý, že dokud nejste odmávnuti, tak se pořád závodí. Chvilku jsme pak čekali, který ten výsledek bude vlastně správný. To kolo navíc ale nakonec jakoby nebylo,“ podotkl Lacko, který díky osmé příčce do hendikepu vyjížděl z první pozice. Vedle něj stál rychlý Maďar Kiss. „Na začátku jsme si mysleli, že Norbi bude velký problém, ale on se nakonec sám vyoutoval hned v prvním kole a díky tomu jsem si dojel pro to pěkné první místo. Povedlo se mi to stylem start-cíl. Po startu, kde byla pěkná mela, jsem pozici udržel a až do cíle si ji s přehledem kontroloval. Byla to pěkná sobota,“ řekl spokojeně Lacko.
                Díky Adamu Lackovi Nürburgringem zazněla česká hymna a rodák z Čeladné stál na stupních vítězů na místě Sebastiana Vettela, který Velkou cenu Německa Formule 1 týden před ním vyhrál. Lacka na stupních doplnil podruhé stříbrný Albacete a někdejší parťák Markus Oestreich. Naopak současný týmový kolega Markus Bösiger protnul pásku jako šestý. "Vyjet si na Nürburgringu pěkné první místo rozhodně moc potěší. Vždyť je to jeden z největších závodů celé sezóny a stát na prvním místě tam, kde před týdnem stáli piloti formule 1, je hodně příjemný pocit,“ umíval se spokojeně po první části víkendu zlatý pilot Adam Lacko.
                V nedělní dílu tým MKR provázela spíš smůla. Už při hlavním závodě piloti neodkroužili ani jediné kolo, když na okruhu zavlály červené vlajky. Pro nehodu byl závod zastaven a následně znovu odstartován. „V té nehodě jsme byli oba s Markusem. Já to schytal na celý pravý bok, takže jsem byl rád, že jsem vůbec pokračoval,“ oddechl si Lacko.
                Napodruhé už ale tahače jely tak, jak je seřadilo super pole. Na prvních šesti místech se nic nezměnilo. Po atraktivním souboji Albaceteho s domácím Hahnem se radoval první jmenovaný. Bronz si vyjel Norbert Kiss. Adam Lacko se svým kolegou Markusem Bösigerem cílovou pásku protnuli v pořadí za sebou na šestém a sedmém místě.
                Do nedělního hendikepu tahače MKR vyjížděly z první a druhé lajny, ale zužitkovat své pozice se nepovedlo. Pole dlouho vedl jablonecký Frankie Vojtíšek. Než se ho podařilo předjet, už se do čela cpali rychlíci Kiss, Oestreich a Hahn. „Na neděli jsme zkoušeli nové nastavení, ale pro druhý závod jsme neměli čas vrátit ho zpátky. Nebylo to nejlepší, měli jsme horší grip a o to víc jsme museli bojovat,“ popsal Adam Lacko, který nakonec dojel pátý. To kolegu Bösigera zradil v posledním kole motor, takže byl klasifikovaný na sedmnáctém místě. „Motor odešel takovým stylem, že na nás doslova vykoukl píst s ojnicí. Byla to řacha, celé auto bylo od oleje. Závěr se zrovna nepovedl, ale takový prostě umí být sport,"  kroutil hlavou pilot Markus Bösiger.
                Před dalším dílem v ruském Smolensku šampionát nadále vede Španěl Albacete (210) před Němci Hahnem (198) a Oestreichem (166) . Adam Lacko (116) je šestý  a Markus Bösiger (89) se posunul hned na pozici za něj.
                V pořadí už šestý podnik šampionátu přijde na řadu za necelé dva týdny (27.-28.7.), kdy stáje vyjedou na náročnou cestu do ruského Smolensku. "Máme za sebou dlouhou zastávku, na které vidím pozitivní jen to, že svítilo sluníčko. Ani si nepamatuji, kdy na Nürburgringu bylo tak pěkně, ale tím veškeré krásy končí. Teď musíme především zmobilizovat síly a vrhnout se do dalších bojů. Vždyť jsme teprve v polovině," uzavřel s tradiční bojovnou chutí šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring, Bösiger, Kress,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz