rss
PatRESS News

Zpět

Lacko v Misanu vyjel stříbro

19. květen 2013

Adam Lacko s Milošem Schmiedem.
Misano – Enormní vyrovnanost zatím odhalila první zastávka letošního ročníku Mistrovství Evropy závodních tahačů. V italském Misanu byl proto o stupně vítězů pořádný boj, ale na pódium se v závěru dne protlačil i severočeský jezdec Adam Lacko. Kdyby navíc nebylo penalizace jeho kolegy Bösigera, mohla jeho stáj slavit pódiový double.
            Ve druhém dnu italského podniku na okruhu loni zesnulého motocyklisty Marka Simoncelliho si mnozí spravili chuť. Ranní kvalifikaci nejprve vyhrál Oestreich. Po „super pole“ se vedle něj na startovní rošt hlavního závodu postavil Maďar Kiss, který od loňska zaznamenal velký posun dopředu. V závodě se ale do čela brzy dostal Španěl Albacete, když Oestreich musel na chvíli zajet do boxů. Někdejší evropský šampion Albacete pak za sebou s přehledem udržel druhého Kisse a třetího Vršeckého, za kterým přijeli seřazeni Hahn a piloti MKR Adam Lacko a Markus Bösiger.
            Odpolední hendikep byl opět bojovnější. „Severočeši“ Lacko a Bösiger vyjížděli z druhé lajny a hned v prvním okruhu se dostali na druhé a třetí místo. Fin Makinen je už před sebe nepustil, když závod jel ve stylu start-cíl. Už už viděl tým MKR krásný double svých jezdců na při slavnostním vyhlášení, ale Bösiger dostal za sražené kuželky nařízený průjezd boxem, po kterém se propadl až na čtrnáctou příčku. Pódium sice doplnil třetí Jochen Hahn, ale po následné penalizaci za „overspeed“ patřila oficiálně Davidu Vršeckému. „Byl to krásný závěr. Kluci ještě přes noc na autech zamakali, takže jsem rád, že jsem se jim stříbrem mohl odměnit. Radost mám ale dvojnásobnou, protože mi volala má žena, že náš týdenní synek Nicolas před startem pořád ukazoval dvojku na prstech. Bylo mi to vlastně předurčeno. Do příště ho ale naučíme zvedat palec,“ usmál se spokojeně Adam Lacko, pilot MKR Technology.
            Po víkendu se do čela průběžného vedení dostal úřadující šampion Jochen Hahn. Druhý je Vršecký, Lacko šestý a hned za ním Bösiger. „Máme za sebou první závodní víkend, který ukázal, že tu není nikdo, kdo by výrazně vyčníval, takže nijak zvlášť nervózní nejsme. Rozdíly jsou zcela minimální a můžeme očekávat velké souboje,“ uzavřel italskou misi šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
           
Výsledky – 3. závod: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Norbert Kiss (HUN) Oxxo Energy Truck Race Team, 3. David Vršecký (CZE) Buggyra, 4. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 5. Adam Lacko (CZE) 6. Markus Bösiger (SUI) oba MKR Technology.
 

4. závod – hendikep: 1. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 2. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 3. David Vršecký (CZE) Buggyra, 4. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 5. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 14. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology.

Fotogalerietagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Misano,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz