rss
PatRESS News

Zpět

Lacko v Mostě senzačně vyhrál hlavní závod

27. srpna, 2011

Most – Čeští fanoušci jásali! Naprosto senzačně totiž začala sedmá zastávka Mistrovství Evropy závodních tahačů na autodromu v Mostě. V obou sobotních závodech totiž zazněla česká hymna a tu první měl na svědomí pilot Adam Lacko. Jezdec židovické stáje MKR Technology zcela suverénně stylem start-cíl ovládl hlavní závod dne.
            „Že by to tak mohlo dopadnout, už naznačily oba vyhrané páteční volné tréninky a průběh sobotní kvalifikace. Díky výsledkům jsem si hodně věřil, a naše diváky jsem nechtěl zklamat. Slíbili jsme jim zahrát českou hymnu, takže mám radost, že se nám slib podařilo splnit už v samotném úvodu,“ mrknul nadšeně rodák z Čeladné, kterého na stupních doplnil druhý krajan David Vršecký a třetí Němec Jochen Hahn, když na šestém a sedmém místě pak bodovali Lackovi týmoví kolegové Markus Bösiger a Markus Oestreich.
Na vlně úspěchu židovický tým pokračoval i v odpoledním propršeném „hendikepu“. Naprosto fantasticky se z osmého místa téměř znovu až na čelo dokázal propracovat právě Adam Lacko. Z druhé příčky už dokonce útočil na vedoucího Davida Vršeckého, ale při předjížděcím manévru na mokré trati musel na brzdy, což ho stálo stříbro, které získal za ním jedoucí Markus Bösiger. Souboj o prvenství byl nakonec tak vyrovnaný, že všichni tři pódioví jezdci cílem projeli v půl vteřině v pořadí Vršecký, Bösiger a Lacko. Třetí židovický pilot Markus Oestreich byl ze závodu po tvrdém nárazu od Španěla Bermeja vyřazen už v první zatáčce.  
Po slavnostním vyhlášení euforii zchladila studená sprcha. Přestože si Lacko v sobotu užil podruhé stupně vítězů, následná penalizace za kontakt s jiným Španělem Albacetem českého miláčka posunula z bronzové na nenáviděnou čtvrtou pozici. Dobře navíc nevypadal ani tahač Oestreicha.„Ten nesmyslný náraz od Bermeja zničil Oesemu mimo jiné zadní nápravu. Bude to hodně dlouhá noc a budeme rádi, pokud se vše podaří do rána spravit,“ povzdechl si smířeně, avšak s chutí bít se za další úspěch mechanik Jakub Čaněk.
Přestože první den v Mostě neskončil pro židovickou ekipu úplně ideálně, nálada vládne pořád bojovná. Výborné výkony pilotů totiž znamenaly dvě vítězství mladého projektu MKR Team 14 Juniors v týmové soutěži a současně dvě třetí místa pro MKR Technology.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz