rss
PatRESS News

Zpět

Lacko vyskočil na bednu a pak přišel tvrdý náraz

30. června 2012

Adam Lacko si v Doningtonu vyjel bronz
Donington – První závod a hned první stupně vítězů. Tak zahájil pátou zastávku evropského šampionátu závodních tahačů český pilot Adam Lacko. Jezdec severočeské stáje MKR Technology se v anglickém Doningtonu v hlavním závodě radoval z bronzové příčky. V následující jízdě s hendikepem ho ale ve stošedesátikilometrové rychlosti tvrdě vyřadil úřadující šampion Němec Hahn. Lackovi se naštěstí nic nestalo.
            Rodák z Čeladné do úvodního sobotního závodu startoval ze čtvrté pozice za svým českým konkurentem Davidem Vršeckým. Toho ale předjel už na začátku a útočil na vyšší příčky. „Start se mi povedl a hned jsem se posunul dopředu. Dalších pět kol jsem tlačil na druhého Albaceteho, jenže pak se mi začaly příliš zahřívat brzdy, tak jsem raději zvolil defenzivnější taktiku. To už se na mě zase zezadu začal tlačit David, ale před sebe jsem ho nepustil,“ mrknul spokojeně Adam Lacko.
            Úvodní den v Doningtonu byl pro Lackův severočeský tým MKR Technology hodně divoký a práci přinesl především mechanikům. Ti museli těsně před startem hlavního závodu „zaútočit“ na tahač Markuse Oestreicha, kterému prasknul kloub k řízení. Ačkoli se technici zaradovali, když na gridu opravu zvládli, úsměv jim při startu zase poklesnul. „Z bezpečnostních důvodů jsem dobrovolně odstoupil při zaváděcím okruhu. Stále se mi nezdálo, že je řízení úplně v pořádku a než, abych někoho ohrozil, tak jsem raději zajel zpátky, i když to pro mě znamenalo, že přijdu o hlavní závod. Jsem zvyklý riskovat, ale vždy v rámci rozumných mezí. Řízení je řízení, to by mohlo být nebezpečné,“ řekl vážně pilot Markus Oestreich, který se při svém úsudku nespletl, takže před dalším závodem museli jeho mechanici měnit unavený materiál.
Hlavní závod vyhrál Jochen Hahn před Albacetem a třetím Lackem a pátým jeho kolegou Markusem Bösigerem. Mezi dvojici z MKR se vměstnal Čech Vršecký.
Jak výborně sobota pro Lacka začala, tak smolně skončila. V odpoledním hendikepu ho hned v prvním kole vyřadil Jochen Hahn. „Tvrdě do mě vrazil zboku. V plné rychlosti jsem se začal uprostřed trati točit. Kouřilo se od gum tak, že nebylo absolutně nic vidět, tak jsem se jen zapřel a čekal, kdy to do mě ve sto šedesátce někdo řachne. Byla to hrozná rána, která přišla od Němce Reinerta. Ten za to ale nemůže,“ popsal dramatickou událost Adam Lacko, který se zdemolovaným tahačem, z něhož šel jen dým, už jen dokázal dojet na pit lane.
Smůla pokračovala, když o několik kol později za Lacka byl nucen zaparkovat jeho kolega Markus Oestreich. Tomu se zakouřilo z motoru. Nešťastný den jen mírně vylepšil třetí z parťáků z MKR Markus Bösiger, jež v posledním okruhu předjel Španěla Albaceteho a bodoval pátý. Závod překvapivě vyhrál David Vršecký před Francouzem Lachézem a Němcem Hahnem. „Jochen se mi v cíli omlouval, že to prý nebylo schválně. Nemá smysl to dál rozebírat. Mechanici teď mají přes noc co dělat, abychom ráno mohli v plné síle zase vyjet,“ uzavřel sobotu v Doningtonu Adam Lacko. 
 
Výsledky - 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 5. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 15. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing Team, DNC Markus Oestreich (GER) MKR Technology
 
2. závod - hendikep: 1. David Vršecký (CZE) Buggyra, 2. Dominique Lachéze (FRA) Truck Sport Lutz Bernau, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 5. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 15. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing Team, DNF Markus Oestreich (GER), Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology.
Fotogalerie

Lacko ujíždí VršeckémuLacko po nehodě v hendikepu zakouřil traťtagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Donington,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz