rss
PatRESS News

Zpět

Lacko vystoupal v Nogaru na bednu

23. června 2012

Adam Lacko vystoupal v Nogaru na pódium
Nogaro – Český fanoušek truckracingu může zajásat. Hned v prvním dnu čtvrté zastávky evropského šampionátu závodních tahačů měl totiž severočeský tým MKR Technology dvakrát důvod k oslavám - nejprve bronz svého německého pilota Markuse Oestreicha a hned na to stříbro Adama Lacka.
            Úvodní hlavní závod se přitom už tak trochu nesl v barvách severočeských stájí, když za sebou výstavně jely tři trucky týmu MKR Technology a hned za nimi tahač Buggyry. Pohled na severočeský kvartet jen kazil fakt, že před nimi si pro nejcennější dvě příčky jel Španěl Albacete a Němec Hahn. Tato dvojice je letos v hlavních závodech zatím takřka nedostižná. „Kluci na autech makají dnem i nocí a odvádí výbornou práci, protože se nám stále daří zrychlovat. Na začátku sezóny byly větší rozdíly, ale Hahn s Albacetem jsou pořád ještě lepší. Na to si však nikdo z nás teda nehodlá zvyknout, takže všichni děláme, co můžeme. Nemá smysl se z toho sesypat,“ řekl německý pilot v barvách severočeské grupy MKR Technology Markus Oestreich.
            V hlavním sobotním závodě se po vyjetém „super pole“ výsledky příliš nezměnily. Kvalifikaci ovládl Španěl Antonio Albacete před Němcem Jochenem Hahnem a trojicí českých renaultů – Markusem Bosigerem, Markusem Oestreichem a Adamem Lackem. V závodě o plný počet bodů se jen Bösiger proměnil s Oestreichem. Elitní pětka jiných změn nedoznala, takže v MKR díky bronzu a dalším dvěma následujícím pozicím mohl být důvod k radosti.
            Další důvod k úsměvu přinesl odpolední hendikep, ve kterém si nejrychlejší osmička z předchozího závodu zrcadlově vyměnila své pozice. Přestože Lacko startoval ze čtvrté příčky, už po prvním kole byl druhý za vedoucím Francouzem Lachézem. „Využil jsem kolize Vršeckého s Makinenem a dostal se před tuhle dvojici. Lachéze se ale vzdálil a nebyla šance ho už dojet,“ popsal úvodní část závodu Adam Lacko, který svoji druhou příčku udržel až do zamávání šachovnicového praporu.
            Ačkoli první dva jezdci, tedy Lachéze s Lackem jeli takřka neohroženě, hendikepová jízda byla díky dalším kolizím divácky opět velmi atraktivní. Třetí nakonec dojel Fin Mika Makinen, když dva týmoví kolegové Adama Lacka - Oestreich s Bösigerem cíl protnuli na šestém resp. osmém místě. „I když se mohlo zdát, že si jednoduše jedu pro stříbro, tak snadné to nebylo. V tom vedru bylo všechno rozehřáté a díky tomu mi hodně klouzalo auto. Ze stříbra mám ale velkou radost a velký dík za něj patří všem klukům v týmu,“ dodal spokojeně Adam Lacko z MKR Technology.
 
Výsledky - 1. závod: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 3. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 4. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14, 5. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE) Buggyra.
 
2. závod - hendikep: 1. Dominique Lachéze (FRA) Truck Sport Lutz Bernau, 2. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 3. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 6. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 8. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Nogaro, Lacko, Oestreich,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz