rss
PatRESS News

Zpět

Lacko: Je příjemnější cítit rodinu na závodišti

23. července 2013

Adam Lacko s manželkou Kateřinou.
Židovice - Půlku sezóny mají piloti závodních tahačů evropského šampionátu za sebou. Pátou z deseti zastávek si odkroužili na německém Nürburgringu, kde jezdec severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko zvítězil v hendikepovém závodě. V celkovém ranku ale loňskému bronzovému muži patří průběžná šestá příčka.
 
Adame, sezóna se zlomila na Nürburgringu, jaká je s ní spokojenost po té první polovině?
Myslím, že to není úplně nejhorší, ale určitě to není tak, jak jsme si představovali v zimě, když jsme stavěli úplně nová auta. Měli jsme jinou vizi nejen já, ale samozřejmě celý tým. Ta se bohužel zatím nenaplňuje, ale snažíme se bojovat a najít to správné nastavení a vlastně to nejlepší, abychom se ještě posunuli víc dopředu.
 
Dají se už v polovině dělat nějaké závěry o tom, jak pro koho sezóna asi dopadne?
Závěry se nedají dělat dokud se neprojede poslední závod a nezamává poslední šachovnicová vlajka v sezóně, ale jak říkám, zatím to není tak, jak jsme si mysleli. Věřili jsme, že budeme jezdit první, druhá, třetí místa, ale jezdíme jsme trošku za nimi. Snažíme se to změnit a zase se dostat dopředu.
 
Teď na vás čeká Smolensk. Jak se tobě líbí tato ruská zastávka?
Okruh mám určitě rád. Je pěkný, technický, ale ta cesta k němu a z něj je strašná. Jen málokdo si dokáže představit, jak je tragická. Loni, když jsme jeli na závod, viděli jsme asi čtyři smrtelné nehody. To není nic příjemného. Člověk musí letět do Moskvy a pak je to sice jen zhruba čtyři sta kilometrů, ale jezdíme to nějakých osm hodin. Je to strašná cesta a člověk vidí strašné věci. A to nemluvím o tom, jak náročná je to štreka pro kluky, kteří celé zázemí na místo dopravují po vlastní ose. Holt to k tomu patří. Absolvovat to musíme všichni.
 
Tobě se hned na začátku sezóny přihodila velmi příjemná životní událost - stal ses poprvé otcem, když se vám narodil syn Nicolas. Jak ses s novou rolí sžil?
Moc si to užívám, tedy když jsem doma. Zezačátku jsem jezdil na závody sám, ale nijak mě to neovlivňuje, soustředím se na závody a ty jakmile skončí, těším se domů za rodinou. Je to super.
 
Pocítil jsi v sobě jako pilot nějakou změnu, od té doby co ses oženil a stal ses tatínkem?
Svobodný už nejsem delší dobu a i co se syn narodil, tak si myslím, že se nic nezměnilo. Jezdím a závodím stejně naplno.
 
Žena tě se synem poprvé přijela podpořit na čtvrtou zastávku na Red Bull Ringu. Nakolik je pro automobilového závodníka příjemné cítit na závodišti podporu rodiny?
Pro mě je příjemnější, když je mám na závodišti. Člověk má přehled a nemusí po telefonu zjišťovat, co se doma děje. Jinak to neřeším, manželka ví, že mě přes den nesmí nijak otravovat, ale přitom je mi na blízku, když něco potřebuji, takže se opravdu starám jen o závody, telemetrii a věci okolo.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Red Bull Ring,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz