rss
PatRESS News

Zpět

Lacko: Krve by se ve mně nedořezalo

1. září, 2011

Adam Lacko
Most – V Mostě si vykoledoval největší bodovou nadílku v letošní sezóně, třikrát stál na pódiu, zvítězil před svými fanoušky a hlavně byl součástí historického výsledku, kdy spolu se svými dvěma týmovými kolegy Bösigerem a Oestreichem zaplnil kompletní pódium. Pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko tak potvrdil roli české truckracingové jedničky.
Adame, co pro tebe znamená zastávka evropského šampionátu v Mostě?
            Je to rozhodně důležitý závod kvůli sponzorům, partnerům, a na který mě přijelo podpořit hodně kamarádů. Člověk silně vnímá, že je doma a nechce zklamat především sám sebe a naděje do něj vložené.
Stihne si člověk užít, že se kolem něj stále točí i známé tváře?
Určitě je to hodně příjemné, ale musím přiznat, že v neděli večer jsem už strašně rád, že je po závodě. Ten závodní víkend tady je mnohem náročnější, než kdybych byl kdekoli jinde ve světě, kde se věnuji jen týmu a maximálně rodině. Tady se člověk musí věnovat právě i sponzorům, partnerům a mnoha důležitým věcem okolo, což je náročnější na psychiku. Naštěstí já to moc neřeším, takže si to spíš snažím užívat, ale víkend je to těžký.
Rozhodně jsi měl co ukazovat. Jaké bylo být u historického momentu, kdy jste všichni tři kolegové vyskočili na pódium?
No, ale nezapomeňme, že to bylo s odřenýma ušima. Vždyť já se tam doplazil, já tam nedojel. Za první šikanou posledního kola mi bouchl diferenciál. V tu chvíle by se ve mně krve nedořezalo. Naštěstí jsem se nějak do cíle doplazil na třetím místě a sen se stal skutečností. Je to vůbec poprvé v historii, kdy jeden tým má tři vozy a všechny tři vozy stály na stupních vítězů. Byl to fantastický zážitek.
Co se ti honilo v hlavě, když jsi viděl plakat svého šéfa?
Já ho ani neviděl. Přijel jsem asi, až když dobrečel. Než jsem se k němu dobelhal, tak se už stihl asi vyplakat. Jak jsem řekl, byl to famózní zážitek, ze kterého jsme měli všichni obrovskou radost. Plné pódium byl Mariův velký sen už na začátku sezóny, takže mám velkou radost, že jsme ho splnili právě doma. Úplně v prvním momentu mi ale spíše spadl kámen ze srdce, že jsem se přes pásku vůbec dostal.
Dal se vůbec očekávat tak podařený víkend?
Jednou jsem vyhrál, dvakrát dojel třetí, i když mi to jedno třetí místo nesmyslně vzali. Nebylo to fér, ale jinak jsem hodně spokojený. Ani ve snu by mě nenapadlo, jak se víkend v Mostě vydaří. Jsem rád, že to hlavně navazovalo na předchozí vítězství z Ruska, ale před následujícím Zolderem to znamená jen jediné a to, že sezóna pokračuje. Je třeba dál se dívat dopředu a soustředit víc na to co bude.
Dostal ses na průběžné třetí místo. Půjde poskočit ještě výš?
Já bych se nedíval ještě výš, ale spíš na to, jak tuhle pozici udržet. Bude to složité. Teď jsem nasbíral čtyřiačtyřicet bodů a Vršecký za mnou jako druhý nejvíce devětatřicet, takže bude složité spíš si to třetí místo vůbec udržet. Kdyby byly nějaké technické potíže, tak je možné všechno. V truckracingu člověk nikdy neví. Stejně jako tady, vše šlo výborně a najednou jsem měl v posledním kole po diferáku a mohl být rád, že jsem dojel. Jestli bronz udržíme nebo ne, nebo ho ještě vylepšíme, se můžeme bavit až po posledním závodě v Le Mans.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz