rss
PatRESS News

Zpět

Landa: Je to na nervy

30. dubna 2013

Jan Landa
Lovosice - Jeden výsledek házenkářské extraligy je těsnější než druhý. Lovosický tým během kvarteta nadstavbových kol dokázal jednou o gól prohrát, pak o dva vyhrát a k tomu hned dvakrát remizovat. Poslední remíza přišla v právě uplynulém zápase s Hranicemi. Jak náročné je ustát takový tlak níže popisuje Jan Landa, jedna z opor lovosické party.
 
Honzo, nejsou takové výsledky už trochu na nervy?
Jsou! Také už to nezvládám a doma na to beru prášky, abych to nějakým způsobem dohrál. (Usmál se.) No, komplikujeme si to zbytečně sami. V zápase s Hranicemi byl úsek, kdy jsme soupeře mohli už jakoby dorazit, ale ve druhém poločase jsme ho nechali nadechnout a on se na nás dotáhnul. Stalo se pak to, že pak jsme prakticky celý druhý poločas museli dotahovat my a to je psychicky strašně náročné.
 
Když jste minutu do konce prohrávali o dvě branky, byly body už hodně daleko?
Člověk si nikdy nesmí připustit, že to může prohrát. Musíte jít do rizika, prostě vabank a také to tak bylo - já tam přihrával na Škváru (Jakub Škvařil) mezi čtvery ruce s tím, že to buď chytí nebo mi to vypíchnou a dají třetí gól. Ta poslední akce, kdy Motl dával vyrovnávací gól, to už je štěstí dohromady s tím, že je to prostě Motl, který v takových situacích dává.
 
Bod s Hranicemi ale není neúspěch, že?
Já myslím, že Hranice v tuto chvíli hrají nejlepší házenou z celé té šestky. Potvrdily to i tím, že vyhrály Český pohár, který je psychicky hrozně nakopnul. Na jednu stranu je bod dobrý, ale pokud chceme nějakou medaili, tak doma musíme získávat dva, nesmíme ztrácet.
 
Je pořád šance na zlato?
Je zase o bod dál, než jsme čekali. Pořád doufám v to, že Jičín někde zaškobrtne a ztratí takovou tu psychickou pohodu, kterou si doma drží. Kdyby něco prohrál, tak věřím, že trochu znervózní, ale titul je v tuto chvíli, upřímně, asi dost vzdálený.
 
Co říká tým na výkony devatenáctiletého Pepy Jonáše?
Pepa nás táhne. Udělal neskutečný pokrok. On si věří. Tím, jak je flegmatický, tak je mu jedno jestli vystřelí a nedá nebo jestli vystřelí a promění. Ty akce od něj jsou fakt krásný. Pepa má budoucnost. V tuto chvíli je to neuvěřitelný hráč.
 
Fotogalerie ze zápasu


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Tipgames, Hranice, Landa,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz