rss
PatRESS News

Zpět

Landa: Mrzí mě, že jsme Dukle zabrzdili cestu k titulu

2. května 2012

Jan Landa
Lovosice – V loňském roce slavil s pražskou Duklou extraligový titul, teď ji hráč HK .A.S.A. Město Lovosice Jan Landa obral o potřebné body vedoucí k obhajobě zlata. Severočeši totiž v důležitém nadstavbovém utkání soupeře z Prahy doslova přejeli, což je proti odvěkému rivalovi pro místní fanoušky vždy velká radost. Jan Landa má ale střízlivější pohledy.
           
Honzo, porazit svůj bývalý klub v tak důležitém utkání musí být hodně radostné, ne?
Svým způsobem ano, ale já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli jako tým, který ukázal, že nám to v té nadstavbě zase jde. Je to už čtvrtý velmi slušný zápas, který jsme v řadě odehráli. Malinko mě mrzí, že jsme tím trošku zabrzdili cestu Dukle k titulu. My ho už nezískáme, ale jí ho pořád přeji.
 
Slyším dobře?
Určitě. Dukla si ho zaslouží. Přestože měla hodně odchodů, dokázala se zase semknout a kluci začali hrát jako mančaft. Titul bych jim přál.
 
Co se vlastně stalo Lovosicím, že opět hrají hru, kterou umí a diváci ji milují?
Já si myslím, ale aby to teď nevyznělo nějak blbě, tak nám svým způsobem pomohlo, že se zranili dva klíčoví hráči. Hráči, na kterých jsme nechávali celou zodpovědnost. Teď totiž zase hrajeme jako mančaft, snažíme hodně kolektivně, hlavně se zlepšila bojovnost a diváci nás ženou ke každému vítězství doma. Za to jim patří také velký dík.
 
Jednu chvíli bylo cítit i velké napětí v kabině, kde se to zlomilo?
Jak začala nadstavba. Něco se tam změnilo, také jsme si trochu popovídali v kabině, byly tam i nějaké kroky od vedení a myslím si, že nás to všechny zvedlo. Abych to ale upřesnil, v kabině to bylo vždycky dobrý, my kluci jsme v pohodě, ale spíš to malinko vázlo na hřišti. Teď jsme však tu pohodu dokázali přenést i na to hřiště a bojujeme.
 
Jen málokdo by s Duklou čekal takový výsledek. Jakým byla tentokrát soupeřem?
Výsledek absolutně neodpovídá průběhu zápasu. Když se někdo podívá na internet, tak si řekne, že jsme ji přejeli, ale tak jednoznačné to vůbec nebylo. Zápas byl otevřený skoro až do konce. Deset minut před závěrem jsme pořád mohli úplně klidně prohrát. Hrát s jedním z nejlepších týmů v republice je namáhavé na psychiku, na nervy. Každou chybu víme, že oni potrestají, takže jsme do toho šli opravdu víc koncentrovaně.
 
Do nadstavby jste vstupovali s tím, že šance na medaili je úplně nulová, ale nějakou jiskřičku naděje se přece jen povedlo vykřesat, že?
Možná, ale na to se vůbec nezaměřujeme. Teď máme cíl zůstat ve čtyřce, prostě dokázat, že Lovosice pořád patří mezi nejlepší čtyři týmy. Víc se už snažíme soustředit na další sezónu, protože ten kádr, co teď hraje, tu více méně bude ve stejném složení i příští rok, takže už teď si dokazujeme, že můžeme zase hrát o medailové pozice, i když někdo odejde.
 
Poprvé naskočil mladý Lukáš Malý a hned se i dvakrát trefil. Jaký je nový kolega?
On je drzý a to je přesně to, co tihle mladí kluci potřebují. Jemu je to jedno, on by do hry skočil úplně stejně, i kdybychom prohrávali o dva góly pět minut před koncem. To je na něm to dobré, že je drzý a že si s tím umí poradit. Měl krásné dvě šance, vůbec se nebál, rozhodně to byl super výkon v jeho podání. 

 tagy: házená, Lovosice, extraliga, Landa, Dukla, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz