Zpět

Lídr padnul v Lovosicích pro trenéra Srbu

10. listopadu 2012

Jiří Brecko
Lovosice - Dosud neporažené Brno poprvé padlo. Aktuálního lídra extraligové házenkářské tabulky sestřelily Lovosice. Severočeští hráči měli tentokrát ještě větší hlad po vítězství. Chtěli ho získat pro svého trenéra Vojtěcha Srbu, který s nimi na palubovce při zápasu zcela výjimečně nebyl, jelikož mu den před zápasem zemřel jeho tatínek. Srbův tým nezklamal a výbornou práci odvedl i asistent Vladimír Šuma. Touha Lovosic nakonec po osmi kolech zastavila neporazitelnost suverénního Brna.
            "Hráli jsme výjimečně v černých dresech. To se na domácích utkáních jen tak vídat nebude. Bylo to pro Vojtu, mysleli jsme na něj a chtěli mu vyjádřit úctu a podporu. Také proto jsme udělali maximum, abychom vyhráli. První poločas jsme byli špatní, ale v tom druhém jsme se dokázali nastartovat. Bylo to parádní. Máme za sebou krásné vítězství," shrnul utkání jeden z výrazných tahounů týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Jan Landa.
            Že první poločas nebyl pro Lovosice zcela ideální svědčil fakt, že po první půli domácí prohrávali o dvě branky 12:14. Na druhou část utkání se ze šaten vrátil zcela jiný tým. Zachytal Adamík, zlepšila se obrana a i střelci se hned několikrát dostali do trháků. Brno přestalo stíhat rychlou hru Lovosic. Nejen, že se brzy utkání otočilo na stranu domácích, ale ti začali svůj náskok navyšovat. Pět minut před koncem lovosičtí házenkáři vedli o sedm branek. Moravané dokázali rozdíl jen udržet a mírně zkorigovat. Původem dohrávka 6. kola, kterou Lovosice nemohly kvůli účasti v evropském poháru odehrát v řádném termínu, skončila šestibrankovým rozdílem 32:26. "Viděli jsme dva diametrálně odlišné poločasy. Ve druhé půli hráli kluci agresivněji, zlepšili se. Nebojím se říci, že jsme Brno přejeli i díky fyzické stránce," byl spokojený Vladimír Šuma, který při zápase poprvé převzal roli hlavního trenéra.

Lovosice – Brno 32:26 (12:14)

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9/2, Škvařil 5, Landa 4
Nejlepší střelci Brna: Mičola 7/2, Hubáček 4, Barabáš 3, Zima 3, Hastík 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 6 – 5, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 700