rss
PatRESS News

Zpět

Litoměřicko o víkendu ovládnou cyklisté

22. září 2016

Cyklisté na Litoměřicku poměří své síly. Židovice/Litoměřice – Cyklisté tento víkend míří na Litoměřicko. V sobotu je v Židovicích připraven silniční Český pohár žen a mládeže, v neděli pak přímo v centru Litoměřic odstartuje 2. ročník závodu horských kol pro veřejnost MTB Tour České středohoří.
 První polovina víkendu patří galuskám a úzkým plášťům. Na sobotu totiž pořadatelé z CK Slavoj Terezín připravili tradiční Memoriál Jaroslava Menharta a Ladislava Hellera. Ten se ale zcela netradičně nejede v okolí Třebušína, jak bývalo dlouhá léta zvykem. „Museli jsme kvůli opravě mostku v Třebušíně trať přesunout. Místo v Chudoslavicích je start v Židovicích u Roudnice nad Labem, kde na jezdce čeká jiný námi prověřený devítikilometrový okruh,“ sdělil Václav Bureš, prezident pořádajícího CK Slavoj Terezín.
 Židovický silniční závod se jede jako poslední 6. zastávka seriálu Českého poháru mládeže a žen. Závodní program začíná v 11 hodin startem kategorie kadetů na osm okruhů. Po několika minutách následují ženy a juniorky a mladší žáci. V půl druhé odpoledne se na trať na dvanáct kol vydají junioři. Mezi nadějnými borci v pelotonu nebudou chybět ani domácí jezdci týmu CK Slavoj Terezín Cyklocity – Jan Kašpar, Martin Čech v kadetech, Václav Papík a Martin Čepek mezi staršími žáky a mezi mladšími pak Štěpán Zahálka. „V celkovém pořadí Českého poháru je Honza Kašpar na průběžné druhé příčce, ostatní jsou jen těsně za elitní desítkou, takže bude moc fajn, když kluky přijedou diváci podpořit a trochu vyburcovat,“ zve v sobotu do Židovic Václav Bureš.
 Naopak v neděli si na své přijdou milovníci silných plášťů. Přímo v centru Litoměřic odstartuje 2. ročník MTB Tour České středohoří. Závod horských kol je tentokrát určen široké veřejnosti. Na programu jsou hned tři délky tras – hlavní závod má 75 km, kratší trasa měří 45 km a pro začátečníky, děti a celé rodiny je tu osmikilometrová Mini MTB Tour po Labské cyklostezce. Jako první na trať v 9 hodin vyjede hlavní dlouhý závod. Po půl hodině odstartuje kratší trasa a s odbitím 10. hodiny Mini MTB Tour. Na Mírovém náměstí navíc bude celá řada dalších atrakcí pro malé i velké. Konat se budou nejrůznější vystoupení a workshopy v rámci projektu Užít Litoměřice zdravě.
 V pelotonu pak nebude chybět ani loňský vítěz a ambasador závodu Jakub Šilar, který na svých řídítkách poveze číslo 600. „Každý tak má šanci poměřit své síly s loňským vítězem Českého poháru v cross-country maratonu. Na letošní trase jsme ubrali silniční úseky a naopak přidali ty trailové, takže věřím, že závod a vlastně celý program bude i tentokrát velmi atraktivní,“ zve do Litoměřic Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.
 

tagy: MTB Tour 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz