rss
PatRESS News

Zpět

Litoměřicko obsadí mladí cyklisté

28. červenec 2014

Ilustrační foto - Starší žáci zabojují o mistrovské trikoty. Litoměřicko - Nejlepší mladí cyklisté Česka se tento týden sejdou na Litoměřicku. Cyklistický klub Slavoj Terezín si na svá bedra vzal pořádání Mistrovství České republiky mládeže - starších žáků, kadetů, starších žákyň a kadetek.
            Mládežnický šampionát je v průběhu celého týdne rozložen do tří závodních dnů. Už toto úterý (29. 7.) třídílnou "tour" zahájí časovka jednotlivců. Tu cyklisté absolvují na oválu Veslařského kanálu v Račicích. Na jezdce v kategoriích starších žáků, žákyň a kadetek čeká souboj s chronometrem na deset kilometrů, na kadety pak na dvojnásobně dlouhé trati. První závodník odstartuje v 11 hodin. S minutovými intervaly poté postupně zbytek startovního pole.
            Na stejném okruhu se mladí cyklisté sejdou znovu o dva dny později, tedy ve čtvrtek 31. 7.. V 10 hodin totiž odstartuje mistrovská časovka dvojic. Dvojice jedou jen starší žáci, žákyně a kadetky. Pro kadety je vypsána časovka čtyřčlenných družstev a bonusem je i mistrovský závod družstev juniorů. Zatímco žáky a kadetky čeká dvacetikilometrová trasa, kadeti mají délku závodu dvojnásobnou a junioři mají závod s časem vypsaný na padesát kilometrů. "Okruh na račickém kanále se nám už v minulosti osvědčil. Povrch je perfektní a co do zabezpečení je trať naprosto bezkonkurenční. Vždyť jde o uzavřený areál, kde nehrozí, že vám na trať odkudkoli vyjede auto. Pro časovku tedy ideální podmínky. Určitou nevýhodou může být skutečnost, že trať je absolutně rovinatá," podotkl prezident pořádajícího týmu CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
            V sobotu pak mistrovské klání vyvrcholí hromadným závodem. Mistrovský podnik pro starší žáky, žákyně, kadety a kadetky odstartuje v Chudoslavicích. Pořadatelský tým kolem ředitele závodu Svatopluka Henkeho vsadil na z minulosti osvědčený jedenáctikilometrový okruh Chudoslavice – Třebušín – Vinné – Těchobuzice – Ploskovice –
 Chudoslavice. Starší žákyně ho absolvují třikrát, žáci a kadetky čtyřikrát a kadeti rovnou sedmkrát. "Mnozí tento okruh znají z doby, kdy se jezdil v opačném směru jako memoriál Jaroslava Menharta a Ládi Hellera," připomněl Václav Bureš s tím, že v sobotu závody začínají od 10 hodin, takže řidiči musí počítat s mírným dopravním omezením v době konání.
 

tagy: cyklistika, CK Slavoj Terezín, Terezín, MČR, mládež, Račice, Chudoslavice,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz